Siyan Noktaları Arınan Natürel Yöntem.

Bugünden itibaren bir çoğumuzun muzdarip olduğu siyah noktalar maske serisine başlıyorum.

Kozmetik mağazaları bir çok problemimiz için bize alternatif sunabiliyor. Ancak bunların hepsi ne yazık ki işe yaramıyor. Hele ki mevzu siyah nokta ise. Onlarca mahsul sınayıp istediğiniz neticeyi hala alamıyorsanız, bir de konuttaki malzemelerle yapılan tasvirleri deneyin.

Öncelikle öğrenmeliyiz ki siyah noktalar; ciltteki kıl foliküllerinin fazla yağ ve ölü cilt hücreleriyle tıkanması neticeyi oluşur. Bunun kumpaslı aralıklarla arınılması şarttır.

Bugünkü tasvirimiz yapması ve uygulaması çok basit olan bir tarif.

Malzemeler ;

Sığır Jelatini
Süt

1 yemek kaşığı sığır jelatini ve 1,5 yemek kaşığı sütü bir kap içerisinde homojen hale gelene kadar karıştırın. Daha sonra mikrodalgada 10 saniye kadar ısıtın. Bu ısıtma operasyonunu jelatinin sıvı bir hale geçmesi için yapmamız koşul. Şayet evinizde mikrodalga yok ise, benmari usulü karışımın olduğu kabı sıcak bir suyun içerisine koyabilirsiniz. Karışıma su gelmemesine dikkat edin.

Jelatin ve süt homojen hale gelip akışkanlaştıktan sonra siyah noktalarınızın olduğu bölgelere sürün ve kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra elinizde kenarlardan çıkartmaya başlayabilirsiniz. Hazır siyah nokta bantları gibi basit bir biçimde derinizden ayrılacaktır.

İşte bu kadar kolay. Yalnızca iki malzemeyle siyah nokta pakliğinizi basitçe yapabilirsiniz.

İşlemin daha faydalı olması için, gözeneklerinizin en sarih olduğu zamanda bu maskeyi yapmalısınız. Duştan çıktıktan hemen sonrası ve buğu banyosu sonrası gözeneklerinizin en sarih olduğu zamandır.

Maskeyi uyguladıktan sonra cilt tipinize uygun bir tonik ile maskeyi uyguladığınız bölgeyi arınmayı unutmayın. Tonik hem cildi yatıştırır, hemde kumpaslı kullanımda siyah noktalardan arınmış büyük gözeneklerin küçülmesine takviyeci olur.

Not: Sığır Jelatinini marketlerde ve pastacılık malzemeleri satan dükkan ve internet sitelerinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın