Son Günlerin Trendi Tereyağlı Türk Kahvesi İle Zayıflama

Son günlerin popüler perhizleri arasına giren Tereyağlı Kahve ile zayıflamak muhtemel. Tereyağı ile hazırlanan Türk Kahvesinin hem yararları çok, hem de zayıflama emeliyle kullanılıyor. Ünlü beslenme uzmanı Canan Karatay öğretmen kahveyi tereyağ ile beraber harcanması gerektiğini vurguluyor.

Kahve, Türk mutfağının olmazsa olmaz, kadim meşrubatlarındandır. Kahvenin tek başına içiminin dahi kalp sağlımız için ne kadar bereketli olduğu artık uzmanlarca dahi dile getiriliyor. Peki bu kahveyi neşe ile içerken bir taraftan da zayıflayabileceğinizi öğreniyor musunuz? Hem de hiç zorlanmadan. Tereyağlı kahve bu mevzuda size takviyeci olacaktır. Tek yapmanız gereken kahvenin içerisine şeker yerine tereyağı ve hindistancevizi yağı koymak.

Bildiğiniz gibi fazla kilolar bir haylimizin en büyük meseleyi. Hem en büyük mesele hem de moral bozucu bir vaziyet. Tabi fazla kilonun sağlımız için oluşturduğu büyük riskleri ise söylemeye dahi gerek yok. Artık tereyağlı kahve ile zayıflamak çok daha kolay.

TEREYAĞLI KAHVE’de YÜKSEK ENERJİ, DÜŞÜK KARBONHİDRAT

Tereyağlı kahveyi popüler eden birey ise Dave Asprey adlı bir dağcı. Bu dağcı Tibet’te bir dağa tırmanırken kendisine servis edilen tereyağlı kahveyi içti. Dağcılar bu kahveyi enerji kazanmak ve dikkatlerini daha iyi derleyebilmek için içiyorlar. Bu birey yüksek yağ ile hem enerji kazanılabileceğini hem de düşük karbonhidratla zayıflanabileceğini öne sürüyor. Yeniden tereyağlı kahve ile kronik hastalıklardan ve halsizlikten de bu biçimde kurtulmanıza takviyeci olacağını iddia ediyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde perhiz yapanlara duble espressenonun içerisine iki değişik yağ ilave edilmesinin takviye sağladığı bildiriliyor. Şekere oranla tereyağının ilave edilmesinin beden için daha bereketli olduğu da belirtiliyor.

Tereyağlı Türk Kahvesi Nasıl Hazırlanır? Yararları Nelerdir?

Tereyağlı Kahvenin Yapılışı: Reelinde özel bir üretim biçimi bulunmamaktadır. Tek yapmanız gereken bir kaşık tereyağı ve hindistan cevizi yağı ilave etmek. Tabi kullandığımız tereyağının de öz muhlis köy tereyağı olmasına de dikkat ediyoruz. Günde bir iki fincan tereyağlı kahve içerek hem mukavemetimizi artırıp hem de fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz. Kronik rahatsızlıklarımıza ve halsizliğe iyi geldiğini de yukarıyada Dave Asprey’in iddia ettiğini söylemiştik. Tereyağlı kahveyi yalnızca Türk kahvesinde değil filtre kahvelerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tereyağlı kahveyi sınamadan tadı makûstur demeyin. Canan Karatay’ın deyimiyle kahveye krema koymak gibi bir şey. Bu arada konutunuzda hindistan cevizi yağı yok ise yalnızca natürel tereyağı da kullanabilirsiniz. Tereyağlı kahve perhizinizi kısa müddette 1-2 hafta gibi netice vermiyor diye vazgeçmeyin. Sınamaya devam edin. Zira uzun süreli sınayanlar pozitif neticeler aldıklarını beyan ediyorlar. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın