Sperm Sayısını Çoğaldırıyor, Kısırlığı Önlüyor

Sperm rakamını çoğaldırmanın yolu

Erkeklerin sperm rakamı her geçen gün eksiliyor. Uzmanlar böyle devam ederse insan ırkının yavaş yavaş tükeneceğini söylüyor. Ancak kaygılanmayın. Sperm rakamını çoğaldırmanın tesirli bir yolu var.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma neticesinde, son 40 senede erkeklerin sperm rakamının yarıya indiğini ve bunun en büyük nedeninin stres olduğu söylenmişti. Bu biçimde devam ederse insan ırkı gelecek senelerde her geçen gün azıcık daha azalacak.

Fakat uzmanlar meseleyi tespit ettikleri gibi çözümünü de hemen buldular. Buna göre sperm rakamını çoğaldırmanın yolu daha fazla su teresi harcamaktan geçiyor. Zira su teresi stres seviyesini büyük oranda azaltıyor.

Yapılan testler neticesinde su teresinin bedenin baskı ve gerilime tepkisini eksilterek stresi önlüyor; böylece sperm rakamının eksilmesini engelliyor.

Kötü beslenme şartları ve obezitenin de sperm rakamının azalmasında tesirli olduğu düşünülüyor. Daha fazla su teresi harcamak bu meseleye de çözüm oluyor. Ayrıca su teresi zengin bir C ve E vitamini kaynağı. Sperm rakamının korunmasında bu vitaminler tesirli rol oynuyor.

Bir cevap yazın