Su faturasını eksiltmenin enteresan yolları

Su faturasının neredeyse yarı yarıya inmesini ister miydiniz? Şayet öyle istiyorsanız size vereceğimiz usullere göz atabilirsiniz.

Bilinçsiz bir biçimde su kullanımı hem natürel kaynakların erken bir biçimde kurumasına hem de su faturasının yüklü bir ölçüde çoğalmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple suyu kullanırken tasarruflu kullanmak, bir ekip püf noktalarına dikkat etmek gerekir.

İşte su faturasını yarı yarıya düşürmenin enteresan yolları…

1-Hortum

Şayet bahçenizde veya balkonunuzda nebatlarınızı sulamak için hortum kullanıyorsanız, hortumun ucuna debi denilen vasıtalardan koyabilirsiniz. Böylece sudan neredeyse yüzde elli kar sağlamış olursunuz.

2-Çamaşır, Bulaşık Makinesi

Çamaşır ve bulaşık aygıtlarının içini bütün olarak doldurmadan çalıştırmayın. Makine dolsa dahi korkmayın, aynı oranda kullanılan su kullanılsa da paklik açısından bir şey değişmeyecek.

3-Duş

Özellikle sıcak havalarda aralıksız duş almak su faturanıza yüklü bir biçimde yansıyor. Bunun için saçınızı şampuanlarken suyu kapatın. Bu usulle suyun boşu boşuna akmasını yasaklamış olacaksınız.

4-Sifon

Tuvalette kullanılan sifonun akıtıp akıtmadığını hakimiyet edin. . Aynı zamanda sifonun içerisine içi hava dolu pet şişe atın. Böylece bu kabın içerisine daha az su dolacak ve daha çok tasarruf etmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın