Sudan Başka Bir şey İçmediğinizde Olanı Bir Öğrenseniz

Öğreniyoruz ki soda, kahve, çay gibi meşrubatlar suyun yerini yakalamaz ama susadığımızda su içmek yerine sıklıkla bu meşrubatları seçim ediyoruz. Tam bu meşrubatlar yerine yalnızca su harcayınca bedeninizde nasıl farklılıklar olur hiç merak ettiniz mi? Biz ettik ve sizler için araştırdık.

Metabolizmanız süratlenir

Sabah kalkınca ilk iş bir kadeh su kapsasanız metabolizma süratiniz %30 çoğalacaktır. Hatta içtiğiniz suya birkaç damla limon ilavelerseniz sindirim sürecini de basitleştirmiş olursunuz.

Daha Uzun Yaşarsınız

Her gün bol su harcamak sizi kalp damar, böbrek ve diyabet gibi rahatsızlıklardan gözetir. Sıhhatli uzun bir yaşam için tek gereksinimimiz su!

Böbrekleriniz daha iyi çalışır

Böbrek taşınız mı var? Su desteğinize koşabilir. Bol su harcamak hem mevcut taşların kaybolmasını sağlar hem de yeni taş yaradılışını önler.

Beyin işleviniz iyileşir

Beyninizin takribî %85 i sudan oluşur. Bu suyun sıklıkla yenilenmesi, beyninizin gereksinimi olan yiyeceği almasına takviyeci olur. Bol su içmeye başladıktan birkaç gün sonra daha iyi odaklandığınızı, daha basit bildiğinizi ve geçmişi daha rahat anımsayabildiğinizi göreceksiniz.

Daha Zinde Hissedersiniz

Vücudunuzdaki suyun %2’sini kaybederseniz halsiz hissedeceğinizi öğreniyor muydunuz? Bol su harcamak gün içinde her zaman zinde olmanızı sağlar.

Daha basit kilo verirsiniz

Su metabolizmayı süratlendirir. Yalnızca suyla cılızlarsınız diyemeyiz ama oldukça verimli olacağına eminiz.

Bonus: Su öteki tüm meşrubatlardan ucuz!

Tüm öteki meşrubatlar sudan daha pahalı. Hiç değilse bizim ülkemiz bu koşula uyan rakamlı yerlerden.

Bir cevap yazın