Sütü Saçınıza Sürerseniz…

Sütü saçınıza sürerseniz…

Sütün bedenimize verimleri saymakla bitmez ancak daha evvel hiç saça olan verimlerini duymamıştık…

Sütte saçların süratli bir biçimde uzaması için zorunlu olan kalsiyum ve protein gibi tüm esas mineraller mevcuttur. Süt ayrıca saçlar için şahane de bir ıslatıcıdır, kuru ve eskimiş saçları onarır, saç foliküllerini güçlendirir.

Saçın esas bileşenlerinden biri de proteinlerdir. Protein, saç dokularının gelişmesi ve onarımı için zorunlu olan bir mineral cinsidir. Sütte kazein ve whey adında iki cins protein bulunur, bunların her ikisi de saçlar için çok bereketlidir.

“Society of Investigative Dermatology”, Cildiye Tıp Merkezi, sütte bulunan kazein proteininin, glutamin içeriği sayesinde saç foliküllerini uyarıp, saçların uzamasına takviyeci olduğunu bildiriyor.

Sütün saçlar için bir öteki verimi de, natürel saç düzleştirici özellikte olmasıdır. Süt ile her zaman hayalini kurduğunuz düz saçlara kavuşabilirsiniz. Süt ile saç düzleştirme yazımızı fotoğraflı anlatım olarak alttaki linkten okuyabilirsiniz.

Süt, karbonhidrat, potasyum, sodyum, kalsiyum, karbonhidrat, magnezyum, demir, A vitamini, D vitamini, B12 vitamini, B6 vitamini gibi muhtelif vitamin ve minerallerden oluşur.Tüm bu vitaminler, saç sıhhatini gözetmekte ve saçlarınızı kuvvetlendirmekte ehemmiyetli rol oynarlar.

İHA

Bir cevap yazın