Suya Keçiboynuzu Katıp 2 Ay İçin

Keçiboynuzu içerisinde yer alan faktör madde, başka hiçbir nebatta bulunmuyor. Kemik erimesi, kolesterol, astım, soluk darlığı, bağırsaklar, balgam…

Bayanlarda ilerleyen yaşlarda kemiklerden kalsiyum çekilimi olduğu için osteoporoza karşı temkin alınmasını sağlayan keçiboynuzu, çocukların kemik gelişiminde de kalsiyum ambarlarını doldurmaya yarıyor.

“KALP-DAMAR SAĞLIĞINI GÖZETİCİ ÖZELLİĞE SAHİP”

Baklagiller familyasından keçiboynuzunun, kapsadığı çözünmez posa, polifenoller ve taninler ile sıhhate pozitif tesirleri bulunuyor. Özellikle de antioksidan özelliğiyle de kalp-damar sıhhatine oldukça ehemmiyetli verimler sağlıyor.

Potasyum, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve demir minerallerinden zengin olan keçiboynuzunun, toplam posa ölçüyü de yüksek oranlarda seyrediyor.

Çözünür ve çözünmez posa içeriği dışında iyi bir kalsiyum kaynağı da olan keçiboynuzunun özellikle bayanlar ve çocuklar tarafından harcanması daha da ehemmiyet taşıyor.

Yüksek Kolesterolü Olağana Döndürüyor

Özellikle de kan kolesterol seviyesinin banalin üzerinde olduğu vaziyette kumpaslı olarak keçiboynuzu unu harcanması üzerine yapılan bir çalışmada kan kolestrol seviyeyi ve LDL kolestrolü üzerine pozitif neticeler elde edildi.

Yapılan çalışma gereği, kan kolesterol seviyeyi banalin üzerinde olan bireyler 2 ay süresince ham biçimde 10 gram keçiboynuzu unu tüketti.

Su, süt veya yoğurda atılarak keçiboynuzunun 2 ay harcanması neticesinde bedellerin olağana döndüğü gözlendi.

Kanı Arınıyor Damar Tıkanıklığını Açıyor

Buna eş yapılan çalışmalar, keçiboynuzunun kalp-damar hastalığı tehlikeyi taşıyan bireylerde de gözetici ve rehabilitasyon edici olarak kullanılabildiğini gösteriyor. LDL kolestrol ve total kolestrolü düşürmeye ardımcı olduğundan dolayı hiperlipideminin eksilmesini sağlayan keçiboynuzunun, kanı arınma özelliği olduğunu ve damar tıkanıklığı tehlikesini de azaltıyor.

Uzmanlar, süte kakao yerine keçiboynuzu unu konularak harcanmasını öneriyor.

Soluk Darlığına Karşı Etkili

Soluk darlığına karşı son derece iyi gelen keçiboynuzunun bol bol harcanması gerekiyor. Zira keçiboynuzun yalnızca bununla hudutlu kalmayarak daha pek çok verimleri olduğu da bir reeldir. Keçiboynuzu içerisinde yer alan faktör madde, tabiatımızda ki hiçbir nebatımızda bulunmuyor. Bu surattan keçiboynuzun insan hayatı için ayrı bir ehemmiyeti olduğunu vurgulamak mümkündür.

Günümüzde bazı insanlarda alerjiye bağlı olarak soluk darlığı gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Soluk darlığı ile gayret edebilmeniz içinde artık en iyi seçeneklerden biri olarak keçiboynuzu karşımıza çıkıyor. Üstelik içerisinde ki faktör astım rahatsızlıkları içinde son derece iyi geliyor diyebiliriz.

Soluk Darlığından Kurtulmak İçin Keçiboynuzu Kürü Yapın

Kürümüzü hazırlamak için elimizde orta büyüklükte 6-7 adet keçiboynuzu bulunmalıdır.

Keçiboynuzlarımızı sudan geçirerek hoşça deviriyoruz. Ardından bunları ufak ufak kırmamız gerekiyor.Yarım litre suyun içerisine kırmış olduğumuz keçiboynuzlarımızı da atıyoruz. Hafif ateşte takribî 7-8 dakika kaynatıp soğumaya alıyoruz.

Soğuma harekâtı bitirildiğinde ise suyunu süzerek sırça şişeye koyuyoruz.

Hazırlamış olduğumuz keçiboynuzu kürü her gün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden evvel kumpaslı biçimde içiyoruz. Çay kadehinde içmeniz yeterli olacaktır.

Kürün ne kadar müddet içerisinde buzdolabında gizleyebileceğini merak eden bireyler için de 3 gün süresince bozulmadan buzdolabında bulundurulabileceğini söylemek isteriz.

Her üç günün sonunda yine kürümüzü hazırlayarak harcamaya hazır hale getirebilirsiniz.

Keçiboynuzu Çayının Verimleri Nelerdir?

Akciğerlerimizi gevşeterek daha iyi soluk almamızı sağlar

Keçiboynuzunun kilo kaybının desteklediği öksürüğe iyi geldi ve prostat enfeksiyonlarının iyileştirdiği bilinir.

Özellikle kemik erimesi anemi cılızlık ve demir yetersizliği gibi hastalıkların rehabilitasyonunda kullanılır

Bünyesinde potasyum Çinko ve demir bulunur

Kolesterol düşürücü tesire sahiptir

Bağırsaklardaki asalakları yok eder

Balgam söktürücüdür

Vücuttan zehirli maddelerin atılmasını sağlar

İshal kesici özelliği vardır

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla bireyin yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen.

“Suya Keçiboynuzu Katıp 2 Ay İçin” için bir yorum

  1. Verdiğimiz bilgiler için teşekkür ederim
    Faydalarını biliyordum ama bu kadar fazlasını bilmiyordum.bu bilgileri herkes ile paylaşacağım

Bir cevap yazın