Suyunuza Her Gün Karbonat Atarsanız…

Karbonat yararlı mı?

Kumpaslı karbonat kullanımı, asit seviyesini eksiltip kanın doğal pH seviyesini dengelemek yoluyla bedenin genel işleyişini destekliyor.

Karbonat, dünya çapında milyonlarca evde kullanılan oldukça yaygın bir mahsuldür. Bu şanının nedeni sadece yemeklerde kullanılmasından gelmez, karbonat aynı zamanda belli başlı paklik sıhhate de katkı sağlar.
Bugünlerde bir hayli insan marketlerde bulunan aşina mahsulleri seçim etse de bazı insanlar yaşamlarının muhakkak kısımlarında bu beyaz tozdan faydalanır.

Karbonat, mantıklı miktarlarda, az ölçüde harcanmalıdır. Kumpaslı kullanımında, asit seviyesini eksiltip kanın doğal pH seviyesini dengelemek yoluyla bedenin genel işleyişini desteklediği görülmüştür.

Karbonatı suda çözmek, dünya genelindeki en daha önceki ve en çok kullanılan rehabilitasyonlardan biridir. Bedeni muhtelif hastalıklara karşı gözetmenin en tesirli yollarından da biridir.

Karbonatın doğal asit giderici özelliği, evde oldukça yaygın olarak kullanılmasının nedenlerinden biridir.

Karbonat tüketimi, o rahatsız edici mide ekşimesini önlemek için mide asitlerini tesirsiz hale getirebilir.

Bir bardak suyla seyreltildiğinde, karbonat iltihaplanmayı ve gazı önler. Bu da hazımsızlıktan daha süratli kurtulmanızı sağlar.

Çoğu beslenme kumpası bedende asit üretir ki bu da bedeni farklı hastalıklara tutulmaya karşı daha duyarlı hale getirir. Asitliği tesirsiz hale getirmek ve alkalin bir tesir yaratmak emeliyle, karbonat doğal bir ilaç olagelmiştir ve bedenin pH balansını sağlayıp, sağlığı da düzenler.

Asitliği tesirsiz hale getirmek ve alkalin bir tesir yaratmak emeliyle, karbonat doğal bir ilaç olagelmiştir ve bedenin pH balansını sağlayıp, sağlığı da düzenler. Bedendeki asit, büyük miktarda kemik erimesi osteoporoz, eklem irini artrit ve hatta kanser tehlikesiyle dahi ilişkilendirilebilir.

İşte bu surattan, bu kadar düşük bir maliyete, bu mahsul yukarıyada bahsettiğimiz hastalıkların yaradılışını dahi yasaklayabilecek en iyi doğal rehabilitasyon olabilir. Bedeni fazla alkali hale getirip ona hasar verebileceğinden, çok fazla kullanmamaya itina göstererek günlük az bir ölçüde harcamak bereketli olacaktır.

DİŞLERİNİZE KARBONAT SÜRERSENİZ…

“Günümüzde pek çok diş beyazlatma usulü mevcut. Bunlardan kimileri evde uygulanabilirken, kimilerinin yalnızca diş doktoru tarafından uygulanması gerekir” diyen Diş Doktoru Pertev Kökdemir, diş beyazlatma operasyonu ile alakalı bilgi verdi.

24 SAAT SONRA HASSASİYET KAYBOLUR

“Beyazlatma harekâtındaki emel, bu tüplerin içindeki sararmış akışkanın tekerrür muhtemel olduğunca fazla saydam akışkanla yer değiştirmesidir” diyen Diş Doktoru Pertev Kökdemir, “Bu sayede mine katmanının rengi açılır, transparanlaşır ve diş daha önceki halinden çok daha beyaz görünmeye başlar.

Diş doktorları tarafından yapılan beyazlatma operasyonlarında bazı gidişatlarda dişte bir günlük nedeni de bu tüplerin pak hale gelmesi ve sıcağı-soğuğu daha öncekine oranla daha fazla sezmesidir. 24 saat içinde bu hassasiyet kaybolur ve diş daha önceki haline göre 7-8 ton daha sarih renkte görünmeye başlar” dedi.

LİMON VE KARBONATLA DİŞLERİNİZİ İSYANKARDA BOĞMAYIN

“Beyazlatıcı diş macunları ile yapılan beyazlatma operasyonunda mine tüplerinin yalnızca yüzeye yakın olan kısımları arınılabilmekte ve diş 1-2 ton daha sarih görünebilmektedir.

Natürel arınılan bu bölgeler alınan yiyeceklerle tekerrür renklendiğinde, diş daha önceki rengine dönecektir” diyen Diş Doktoru Pertev Kökdemir, doğal maddelerle dişlerin arınılmaya çalışılmasının vereceği hasarları da anlattı:

“Limon ve karbonat gibi maddelerle yapılan beyazlatma operasyonunda, asidik olan limon ile alkalik olan karbonat tepkimeye girer ve karbondioksit gazı köpürerek sarihe çıkar.

Bu köpürmeye fırça ile yaptığımız mekanik arınma da ilave edilince; mine tüplerinin başlangıç bölgelerindeki lekelerin arınılması ve köpürme sayesinde mine tüplerinden dışarı çıkması sağlanır.

Ancak bu tehlikeli bir operasyondur. Zira dişlerimize hakimiyetsiz ölçüde asit ve baz aynı anda uygulanır. Şayet bu uygulamayı çok sık yapıyorsak dişlerimiz daha dayanıksız hale kazanç ve daha basit çürüyebilir.”

“Son zamanlarda moda olan etkin karbon ile diş beyazlatma operasyonu ise netlikle kömürle beyazlatma olarak idrak edilmemelidir. Kömür elde edildiği kaynağa bağlı olarak çok zehirli bir maddedir ve ağız mukozasından emilimi ile bedende negatif neticelere neden olabilir.

Etkin karbon ile diş beyazlatma operasyonu, sterilize etkin karbon temin edilmesinin güç olması sebebiyle yalnızca etkin karbonlu diş macunları ile yapılmalıdır. Etkin karbonlu diş macunları da değişik diş beyazlatıcı diş macunları gibi dişlerin rengini 1-2 ton açar.”

ÖZGÜVENLE TEBESSÜMÜRLER

“Diş doktorunda beyazlatma operasyonu yaptırmak isteyen hastaların en çok sorduğu sual; bu harekâtın dişlere hasar verip vermeyeceği oluyor” diyen Diş Doktoru Pertev Kökdemir, “Diş doktorlarının muayenehanelerinde kullandıkları maddelerin nitelikli ve bozulmamış olması çok ehemmiyetlidir” diyerek uyarıyor:

“İyi bir diş beyazlatıcı madde ile yapılan diş beyazlatma operasyonu hem dişlere hasar vermez, hem de oldukça iyi neticeler vererek hastalarımızın yüksek bir özgüvenle tebessümmelerini sağlar.”

DİŞ ALABİLECEĞİ EN DOĞAL RENGİ ALIR

Nitelikli bir beyazlatıcı madde markasının yaptığı araştırmada, ortodontik rehabilitasyon emeliyle çekilecek olan sağlam bir dişe 6 ay süresince her gün diş beyazlatma maddesi uygulanmış ve 6 ay sonunda bu diş çekilerek mikroskop altında incelenmiş.

Yapılan tahlilde, dişin beyazlatma maddesi nedeniyle hiçbir bozulmaya uğramadığı gözlemlenmiştir. Natürel ki diş doktorlarının bu beyazlatıcı maddeleri yalnızca 1 veya 2 seans uygulamaları yeterlidir. Bu uygulamalar neticesinde diş alabileceği en doğal beyaz rengi alır.

NETİCELER GÜLÜMSEYİCİ

Hastalarımızın en çok sorduğu ikinci sual ise, “Beyazlatma operasyonu neticesinde dişlerin porselen tabak gibi sarih ve güzel olmayan bir renge sahip olup olmayacağı” diyen Diş Doktoru Pertev Kökdemir, “Beyazlatma operasyonu ile suni bir beyazlık elde etmek muhtemel değil. Yapılan beyazlatma operasyonu ile dişlerimiz kendi doğal beyazlığına kavuşur ve bu beyazlık her bir şahıs için değişiktir. Bu sebeple de neticeler oldukça gülümseyici” diyor.

Bir cevap yazın