Tarçınlu Su İçerek 7 Günde 5 Kilo Verebilirsiniz!

Gün içinde bol su içmenin zayıflamaya olan tesirini zati herkes öğreniyor. Bir de buna çubuk tarçının zayıflamayı desteklemesi ilave edildiğinde kilo vermek çok daha basit ve sıhhatli hale gelebiliyor.

Bol su içmek kilo vermek isteyenlere tam diyetisyenler tarafından öneri edilen ve günlük olarak tüketimi en az 2 litre kiloya orantılı olarak bu ölçü değişkenlik gösterir olması gereken hayat kaynağı bir sıvıdır.

Suyun tüm bu bereketlerinin üzerine zayıflatıcı tesirli tarçınla karıştırılarak harcanması kilo vermek isteyenler için eşsiz bir seçim olacaktır. Kilo vermek için tarçınlı su içilmesi öneri edilse de, unutulmamalıdır ki tarçın tek başına zayıflamaya katkı sağlayamaz. Perhizlerde yalnızca size destekçi olur, perhizleri takviyeler ve zayıflamanıza sürat kazandırır.

TARÇININ ÖZELLİĞİ VE ZAYIFLAMAYA OLAN ETKİSİ

İçeriğinde bol ölçüde antioksidan bulunan tarçının tek başına kilo verdirme özelliği yoktur fakat kan şekerini başka bir deyişle şekerin -kanımızdaki glikoz- hücrelerce işlenmesini sağlayan insülin hormonunu dengeleyerek perhizinizi takviyeler.

1 – Kan şekerinin beden tarafından daha iyi işlenmesini sağlar,

2 – Yağ yakıcı özelliği sayesinde bedenin enerji kaynağı olan yağ ambarlarını daha iyi kullanmasını takviyeler,

3 – Tokluk hissi verir, daha geç acıkmanızı sağlar.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:   Tarçına ek olarak kök zerdeçal, zencefil, defne yaprağı, karanfil ve elma dilimleri de ilave edilebileceğini unutmayın. Hepsi sıhhat dolu yağ yakıcı yararlı bitkilerdendir.

TARÇINLI SU NASIL HAZIRLANIR?

Gereken Malzemeler;

– 3-4 adet çubuk tarçın

– İsteğe göre bir ölçü karanfil, kök zencefil, defne yaprağı, kök zerdeçal, dilimlenmiş elma

– 5 bardak su

Yapılışı;

Tarçın ile suyu takribî 10 dakika kadar kaynatın. Ocağı kapatmaya yakın isteğe göre karanfil, zencefil, zerdeçal veya defne yaprağı ilave edebilirsiniz. Soğuduktan sonra buz dolabına koymayın, oda sıcaklığında harcanması önerilir gün içerisinde harcayın. Tat vermesi emeliyle damak zevkinize göre içmeden evvel limon da ilave edilebilir. Tarçınlı su sizi dana enerjik sezdirecek ve daha geç acıkacaksınız.

Bazı Şöhretliler Dahi tarçınlı su perhizine başladıkları ilk 15 günde takribî 5 kilo zayıfladıklarını aktarmışlar, çubuk tarçın ve suyun bu olağanüstü yararını da hayranlarına önermişlerdir.

“Tarçınlu Su İçerek 7 Günde 5 Kilo Verebilirsiniz!” üzerine 6 yorum.

  1. Ben bu tarçınlı suyu denedim üç hafta boyunca içtim evet gerçekten zayıflamaya yardımcı oluyor.ancak midesi hassas olan kişiler çok dikkatli kullanması gerekiyor.cunku mide ağrısı yapıyor.

  2. Bn 1.65 boyundayım 95 kilodayım miğdem çok hashas olduğu için su bile zor içiyom neyapsam vere bilirim bi yardımcı olabilirmisin yaşım 27 ama 40 gibi gösteriyorsun diyolar kilodan kaybetiyorum herşeyi kafayı yicem artık

Bir cevap yazın