Paklik İçin 8 Ehemmiyetli Gizem

Konut Hanımlarının Konut İşlerine Çok Dayanakçı Olacak Sırlar

1 – Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı. Fırınınızı. Halılarınızı. Koltuklarınızı silebilirsiniz.

2 – Şampuanı su dolu kovaya döküp sırçalarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayriyetten camsile doldurup tozda alabilirsiniz.

3 – Bulaşık Cihazı tabletini 5 bardak sıcak suda eritip azıcıkta içine parlatıcı sıkıp halılarınızı koltuklarınızı silebilirsiniz. Ayriyetten aynı harekâtı yağli mutfak dolaplarında uygulayabilirsiniz netice Mükemmel.

4 – Halınıza diyelim ki çay döküldü direk üzerine parlatıcı döküp silin, Çaydan ve Kirinden yapıt kalmayacak.

5 – Duşakabininizi, çesmelerinizi parlatıcıyla silerseniz parlak durur.

6 – Bakırlarınızı ve çeşmelerinizi ve küflenen metallerinizi ketçapla ovarsanız ilk günkü gibi olacaktır.

7 – Tencere çaydanlık ve tavalarınızı cif’i sıradan bir market poşetine doküp ovalarsanız pırıl pırıl olacaktır.

8 – Mutfak tezgahınızın köşelerinde silikonlar siyaha dönüştüyse pamuğa domestos döküp sabaha kadar bekletin kararıklıktan yapıt kalmayacaktır.

9 – Ben sınamadım ama toz alırken vazelini bezinize sürüp öyle toz alırsanız tozlanma gecikiyormuş. Yada bimde A101’de satılan mavi silikonlu su var ben onu kullanıyorum onla toz alırsanız tozlanma gecikiyor, ama dikkat edin parkeye damlamasın çok kayganlaştırıyor.

10 – Pimapenlerinizin pak olması için cif ve poşet çok işe yarıyor.

11 – Çıkmayan yaftalarınızdan kurtulmak istiyorsanız fön aygıtını tutun ısınsın yormadan çıkacaktır.

12 – Beyaz çamaşırların daha beyaz olmasını istiyorsanız aygıtı azami ısıda beklemeye alın yıkarkende çamaşır suyu ve beyaz kalıp sabunda kullanırsanız daha beyaz olacaktır.

13 – Ben sınamadım ama perdeleri beyazlatmak için bulaşık cihazı tabletinide kullananlar var deviremeden perdeyle birlikte kazana koyabilirsiniz.

14 – Elma sirkesi yada beyaz sirke paklikte usunuza nereleri geliyorsa kullanabilirsiniz. Mikropları Öldürür.

Bir cevap yazın