Tıkalı Burnu 30 Saniyede Açan Yöntem

İlaç Firmalarının Kimsenin Öğrenmemesini İstedi 30 Saniyede Burun Tıkanıklığını Geçiren Yöntem

Dışarıdan geldiğinizde ellerinizi yıkasanız da hastalanan insanlarla yakın temasta bulunmasanız da ne yazık ki hastalanabiliyorsunuz.

Gerek işte gerekse de mektepte devamlı burnunuzu silmek rahatsız edici olabiliyor. Yapacağınız iki usulle burun tıkanıklığından 25 saniye içinde kurtulmak muhtemel!

Kulağa inandırıcı gelmeyebilir ancak sınamaktan hasar çıkmaz. Burnunuzun devamlı akması, kızarması ve tahriş olması son derece rahatsız edici bir gidişat.

Youtube’a yüklendikten hemen sonra 8 milyon şahıs tarafından izlenen videoda natürel usullerle burun tıkanıklığını gidermenin usulleri anlatılıyor.

1- Baskı ve akupunktur

Dilinizin ucunu, ağzınızın iç kısmının azami noktasına kadar değdirin.

Orta parmağınızı ve işaret parmağınızı birleştirip kaşınızın bütün ortasından olacak biçimde ileriye ve geriye hareketler yapın.

İlk verdiğimiz usulü ve bu usulü sırayla 20 saniye süresince uygulayın.

2- Soluğunuzu tutun

İkinci usul de soluğunuzu yakalamak. Yeterince soluk alamadığınızda, beyin hayata iç dürtüsünü dikkate alarak burun deliğinizi arınıyor.

Burnunuzu tıkayın ve kafasını çok fazla olmayacak biçimde geriye doğru dayayın. Rahatsız olacak vaziyete geldiğinizde parmaklarınızı çekin.

TIKALI BURUNLARI AÇAN ÖTEKİ NATÜREL USULLER

Nem: Burun tıkanıklığı için yapmanız gereken ilk operasyonlardan biri nem sağlamaktır. Özellikle uyurken odanızda sıcak su koyup buğu ve nem oluşmasını sağlayın.

Sıcak havlu: Sıcak ıslak bir havluyu suratınıza koyabilirsiniz.

Sıcak banyo: Nem sağlamanın bir öteki yolu da sıcak banyo yapmaktır.

Tuzlu su: En öğrenilen burun tıkanıklığı çözümüdür. Bir bardak suyun içine 1 çay kaşığından azıcık daha az tuz koyup eritin. Gün içinde 2-3 kere burnunuza sürükleyebilirsiniz.

Lavanta: Burun tıkanıklığı için en tesirli usullerden biridir lavanta çiçeği. Kaynayan 1 bardak suyun içine lavanta koyup 15 dakika kadar demleyin ve sonra süzün. Suyu gün içinde burnunuza çekin.

Kış gelince sık sık burnu tıkanan dostlarınız var mı? Yöntemleri netlikle onlarla paylaşın.

Bir cevap yazın