Tırnak Mantarını Kökünden Kazıyan Natürel Konut İlacı

En sık genç erkeklerde görülen ayak mantarı enfeksiyonu, nemli, karanlık ve sıcak civarları skonuten mantar mikrobunun ayak teninde gelişip artması ve enfeksiyon oluşturmasıyla alana kazanç. Ayakta kaşıntı, kabuklanma, kızarıklık, yanma ve koku gibi bulgularla kendisini gösteren ayak mantarları, erken tanı konulup rehabilitasyon edilmezse gövde tenine ve tırnaklara bulaşabilir.

Mantar enfeksiyonu sebebiyle ten tamlığı bozulduğu için dışarıdan giren bakteriler selülit ve lenfanjit gibi daha şiddetli ikincil enfeksiyonlara yol açabilir. Bu sebeple bulgular görüldüğünde kesinlikle bir cildiye uzmanına müracaat etmek gerekir. Mantar enfeksiyonunun tanısı tenden yapılan kazıntının mikroskop altında araştırılmasıyla ve muayenehane olarak konulur.

Enfeksiyon hudutluysa bireyin krem kullanması yeterlidir. Şiddetli, yaygın ve mukavemetli enfeksiyonlarda ağızdan alınan mantara karşı tesirli haplar önerilir. Tırnak tutulumu mevzubahisiyse rehabilitasyon süreci uzar. Mantar enfeksiyonuna yatkınlık varsa ve gereken tedbirler alınmazsa yineleme olasılığı yüksektir.

Ayak mantarı belirtileri

Kaşınma, yanma, etkilenen bölgenin sızlaması görülebilir. ayakta kızarıklık olabilir. ayak tabanı, parmakları veya tırnakta kızarıklık ve inflamasyon oluşabilir. içi su toplamış yaralar kollanabilir. kabuklanıp, dökülmeler olabilir. tırnakta renk farklılığı, kalınlaşma, barbarlaşma büyüyebilir. Yukarıyadaki şikayetlerin bulunması ayak mantarı bulgular, hastalığın teşhisi mevzusunda ehemmiyetli yer kapsamaktadır.

İşte ayak tırnak mantarına iyi gelecek natürel rehabilitasyon yöntemleri

Epsom tuzu

Daha evvel epsom tuzunu duymuşsunuzdur. Epsom tuzu ve ılık su banyosu tırnak mantarına en iyi gelen karışımlardan birisidir. Bir kova içerisine ılık su ve yarım fincan epsom tuzunu karıştırıp, ayaklarınızı bu su içerisinde yarım saat bekletin.

Bekleme süresi sonunda ayaklarınızı tamamen kuruladığınızdan emin olun. Bu uygulamayı günde 3 kere yineleyebilirsiniz.

Beyaz sirke ve sarımsak

İki adet sarımsağı iyice ezin. Daha sonra iki yemek kaşığı beyaz sirke ile harmanlayın. Son olarak tırnağınıza sürün ve iyice kapatın. Tırnağınız yenilenene kadar bu operasyonu yapmaya dkonutam edebilirsiniz.

Limon yöntemi

Ayak tırnaklarınızdaki enfeksiyonu ve bakterileri öldürmek için 1 saat süresince ayak tırnaklarınıza limon yerleştirip 1 saat bekletebilirsiniz. Limon ayak tırnak mantarına neden olan bakterilen kısa zaman içerisinde yok olmasını sağlayacaktır.

Ayak tırnak mantarından korunmak için ne yapılmalı?

Ayak tırnak mantarından korunmak için ayaklarınızın pakliğini kumpaslı olarak yapmanız gerekir.

Sıkı çorap ve kundura giymekten sakınmanız gerekir. Kundura parmağınızın üst kısmında rastgele bir baskı oluşturmamalı, parmaklarınızı sıkıştırmamalıdır.

Bir cevap yazın