Tiroid Tamamlayan Natürel Çözüm

Tiroid bezi, boyunun ön tarafında bulunan ve 2 lobdan oluşan bir bezdir. Tiroid bezi T3 ve T4 ile belirlenen 2 tane hormon üretir. Bu iki hormon metabolizmayı kumpaslar ve de metabolizma süratini hakimiyet eder.

Tiroid rahatsızlıkları, tiroid hormonlarının az çalışması, fazla çalışması veya tiroid bezi içinde oluşan kitleler olarak görülür.

Hipertiroid tiroidin süratli, fazla çalışması
Tiroid bezinin gereğinden fazla süratli çalışması, T3 ve T4 hormonlarının yükselmesinesebep olur ve böylece metabolizma süratli çalışmaya başlar.

Bu vaziyete Hipertiroid denir. Hipertiroid şunlara neden olur: Kalp çarpıntısı, kalbin süratli çalışması ve bağırsak hareketlerinin çoğalması. Bazı hastalarda hipertiroid ishali de tetikleyebilir. Bayanlar daha tehlikelidir zira bayanlarda erkeklere göre 5 kat daha fazla görülen bir hastalıktır.

Tiroid bezi fazla çalıştığı için nodül oluşmasına neden olabilir: uninodosa tek nodül veya multinodosa çok rakamda nodül gelişebilir.

Hipotiroid tiroidin yavaş veya az çalışması

Tiroid bezinin az çalışması vaziyetinde T3 ve T4 hormonları az üretilir. bunun neticesinde metabolizma yavaş çalışmaya başlar.

Bu hastalığa Hipotiroid denir. Genelde kalp sürati eksilir, bağırsak hareketleri yavaşlar ve kabızlık şikayetleri ortaya çıkar. Hipotiroid hastalarının ehemmiyetli özelliklerinden birisi de çok basit kilo almalarıdır. Bayanların %2 sinde, erkeklerin ise %0.1 inde hipotiroid rahatsızlığı görülmektedir.

Başta Troid hastalıkları olmak üzere, beden ve beyin enerjisini artıran, ışınımdan gözeten, cinsel eforu artırıp, cinsel soğukluğu gideren, erişkin olan herkesin kullanabileceği mucize bir kür tanımı vermek istiyoruz.

CEVİZ KÜRÜ TANIMI

GEREKLİ MALZEMELER:

 • 50 adet fındık büyüklüğünde yeşil ceviz,
 • 2 LT su,
 • 10 gr tarçın,
 • 10 Gr karanfil

CEVİZ KÜRÜNÜN YAPILIŞI:

Cevizlerin yeşil olan dış kısmını soyun. 2,5 LT suyun içine atın. Hergün suyunu değiştirin. Acısı gidinceye kadar. Son olarak eczanelerden alabileceğiniz, hijyenik kireçli suda bekletin.

Acısı iyice çıksın. Ardından, bu cevizleri şeker ile kaynatın. Çatal batacak kadar yumuşaklığa erişince, içine karanfil ve tarçını ilave edin. Günde 2-3 adet cevizini ve 1 tatlı kaşığı suyunu harcayın. En az 3 hafta kullanın.

YEŞİL CEVİZ KÜRÜNÜN FAYDALARI

Bu Kür, troid hastalarını iyileştirdiği gibi, beden ve beyin enerjisini artıran, cinsel eforu artıran bir kürdür.

Bu kürü uygulamak için, şehirle de troid hastası olmak gerekmez.

Ceviz Çok yoğun biçimde antioksidan kapsadığı için, ışınımdan korunma ve ışınımı yasaklama özelliği de bulunur. Bu kürü yalnızca hastalandığınızda değil, hastalıktan korunmak için de, kullanabiirsiniz…

KULLANMADAN EVVEL UYARI

Doktorunuza müracaat etin, fikrini alın ve cevize karşı alerjiniz olup olmadığını test ettirin. Burada yazılanlar reel rehabilitasyon yerine geçmez ve yalnızca bilgilendirme emellidir.

“Tiroid Tamamlayan Natürel Çözüm” üzerine 16 yorum.

 1. yeşil ceviz nedir? dış kabuk kısmı soyulup kabuğumu suya atılıyor? fındık büyüklüğünde yeşil cevizi nerede bulabiliriz? kireçli suda beklettikten sonra yıkıyormuyuz? bu kür kaç gün içinde tüketilmeli? bu soruların cevabını verirseniz sevinirim birde keşke videolu hazırlasaydınız tarifi tarifden hiç bir şey anlamadım

  1. Yeşil ceviz henüz daha olgunlaşmamış cevizdir. Cevizin iç kabuğu daha kalinlasmamis halindeyken dışında kalın bir yaş yeşil tabakası kabuğu vardır…ceviz olgunlasinca bu kabuk yarilir ve ceviz agactan duser veya cirpilarak toplanir.tarife gore findik buyukküpüne diyor bu da daha olmamis ceviz anlamina geliyor.anca ceviz sezonu oncesinde bulabilirsiniz. Bu şekilde ceviz reçeli de yapılıyor.

  2. burada anlatılan Hatay’da yediğim..ceviz reçeli..piyasada ararsanız yöresel ürünler satan yerlerde ceviz receli bulabilirsiniz..rengi siyah tir..enfestir..gunlerde bile ikram ederler..

   1. SİZE CEVİZ ECELİ GONDEEBILIIM YADA SEZON OLUSA YESILINDEN ISTEDIGINIZ KADA YOLLAYABILIIM 5363137353

  3. Cevizin henüz büyümeye başladığı zaman Erzurum’da 6.ayın ilk haftası cevizler büyümeye başlıyor fındık büyüklüğünde yeşil erik renginde olur fazla büyümeden toplamak gerekir. ( 12 haziran) Ben geçen hafta topladım Ve tarif üzerine yaptım 2 gündür kullanıyorum.

 2. Yeşilcevizdemek cevizin kabuğu yarılamaya başladığında toplanan cevizin içinde kime deniliyorgomlekgibi zari var yeailolduguicin soyulur

 3. Merhaba! Arkadaşlar bir yıl boyunca çok yüksek değerlerde hipertiroid geçirdim bir yıl 21 adet aç karna her sabah ceviz büyüklüğünde cevizin yeşil hali ile hap gibi içtim ve hamdolsun şifa oldu ve her yıl bahar ayında annem ceviz ağacından topluyor ve içiyorum ama herkes için durum değişebilir dikkatli ve sorularak kullanılmalı

 4. Yesil ceviz , cevizin olmamiş halidir galiba yeni büyümeye başlamiş hali köylerde falan oluyo heralde aktarlarda görmedim.

Bir cevap yazın