Uru 24 Saat İçinde Tesirsiz Hale Getiren Meyve

Seneler süresince bilim insanları kanseri rehabilitasyon etmekte işe yarayacak bir çözüm bulmaya çalıştılar. Onlarca yeni ilaç ve rehabilitasyon usullerine karşın ne yazık ki kanser vefatlarının önüne geçme mevzusunda elle yakalanır netice alamadık.

Tedaviye, dahası kansere tutulmadan evvel aşı gibi gözetici temkinlerin alınmasına dair yapılan çalışmaların neticeyi şu an için tatmin edici seviyeye erişmiş vaziyette değil. Ancak son senelerde öylesine yeni büyümeler yaşanıyor ki kanserin bir gün rehabilitasyon edilebileceğine dair ümitlerimiz artıyor.

Kanseri Yok Eden En Süratli Etmen

Meyvemizin adı “Blushwood”. Türkçe adı incelediğim kadarıyla hali hazırda yok. Yalnızca Avustralya’nın Kuzey Queensland bölgesindeki yağmur ormanlarında yetişen bu meyvenin enzimleri, kansere neden olan ur hücrelerini şu ana dek en süratli yok eden etmen olarak biliniyor.

Bu meyvenin enzimlerinden geliştirilen ve insan deney çalışmalarında olan ilacın adı ‘EBC-46’. 2014 senesinden beri hayvanlar üzerinde deneyler yapılmaktaydı. Galibiyetli neticeler elde edilmesi üzerine bu sene kanseri olan gönüllü insanlar üzerinde testlere başlanmış vaziyette.

Yapılan sınamalarda ilacın kanserli dokunun bulunduğu yere enjekte edilmesinin ardından 24 saat içinde urun yer aldığı bölge tamamen kararıyor. Birkaç gün sonra ise bölgede kabuk oluşuyor ve 1-2 hafta içinde ur dokusu tamamen yok oluyor. Başka Bir Deyişle ilaç direk olarak ura enjekte ediliyor ve birkaç gün sonra ur yok oluyor.

EBC-46 hayvanlar üzerinde yapılan testlerin çoğunda pozitif netice verdi. İnsanlarda ise gönüllü kanser hastalarında yapılan rehabilitasyon sonrası gerçekten de ur hücrelerinin 48 saat içerisinde yok olmaya başladığı tespit edilmiş. Özellikle ten ve meme kanserlerinde gayet galibiyetli neticeler elde edildiği haberlerde yer almakta. Henüz insanlar üzerinde yapılan deneylerin neticeleri yayınlanmamış olsa da hayvanlardan elde edilen bilgilere göre kanserli hayvanların %70’inde urlar tamamıyla yok edilmiş.

İlacın dezavantajlarından birini hemen belirtelim: Mesela ur insan bedeninin her yerine dağıldıysa ve bu bölgeler ilacın enjekte edilemeyeceği yerler ise ilaç haliyle kullanılamıyor.

Günümüzde bazı kanser hastalarına kemoterapi rehabilitasyonu uygulanamamakta, bu şahıslara belki de EBC-46 destekçi olabilecek. Keza kemoterapiyi kaldıramayacak olan yaşlılarda da ilaç denenebilir.

Netice olarak şunu söyleyebiliriz. Bu ilaçla olmasa da başka bir ilaç ile kanserin rehabilitasyonu elbet bir gün bulunacak. Dr. Süleyman Yıldız

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın