Turşu Suyuyla Balı Karıştırıp Kapsasanız

Turşu suyunu, sinek ısırıklarından farenjit hastalığına kadar bir hayli değişik alanda kullanabilirsiniz.

Hemen hemen evinde turşu bulunur. Peki, turşuyu yedikten sonra kalan turşu suyunu atanlardan mısınız? Yanıtınız evetse azıcıktan vereceğimiz bilgilerden sonra turşu suyunu bir daha asla atmayacaksınız.

SİVRİSİNEK ISIRIKLARINA İYİ GELİR

Sivrisinek ısırıklarının kaşıntısı her zaman dayanılmaz olmuştur. Sizde aynı fikirdeyseniz bir ölçü turşu suyunu pamuğa daldırın. Daha sonra kaşınan bölgeye emin aralıklarla bandırarak uygulayın. Bir müddet sonra kaşıntı ve kızarıklığın eksildiğini fark edeceksiniz.

ADALE TUTULMALARINA İYİ GELİR

Turşu suyunda bol ölçüde sodyum ve potasyum bulunur. Yapılan araştırmalara göre spordan bir saat evvel içilen turşu suyu adale ve kramp meselelerini büyük miktarda azaltıyor.

BAKIR EŞYALARI PARTALMAYA YARDIMCI OLUR

Herkesin evinde belirli bir tane de olsa bakır eşya bulunur. Bakır eşyalar genellikle çok acele kararma yapar. Bu gidişatın önüne geçebilmek için bakır eşyalarınızı turşu suyuyla silebilirsiniz. Kullanmadığınız bir havluya az ölçüde turşu suyu dökün ve bakır eşyanızı havluyla silin. Kısa zamanda parladığını göreceksiniz.

MİDE EKŞİMESİNE İYİ GELİR

Mide ekşime problemini sık sık yaşıyorsanız bir ölçü turşu suyu ile balı karıştırın. Mide ekşimesinden yapıt kalmayacak.

YABANİ OTLARI ÖLDÜRÜR

Turşu suyu, yabani otları öldürmekte bir numaradır. İstenmeyen otların üzerine turşu suyu dökün. Bir müddet sonra kaybolduklarını ve bir daha çıkmayacaklarını görürsünüz.

GÜNEŞ YANIKLARINI GEÇİRİR

Turşu suyunun tuzlu olması sizi netlikle yanıltmasın. Turşu suyundaki mineraller güneş yanıklarına iyi gelerek yanma hissinizi kısa zamanda eksiltecektir. Yanık olan bölgeye bir ölçü turşu suyu sürün ve neticeyi kendi gözlerinizle görün.

Bir cevap yazın