Tuvalet Tıkanıklığına Çözüm Su Ve Bulaşık Deterjanı

Tuvalet tıkanması başa bela olabiliyor hele ki konuk gelmiş ve tuvalet bekliyorsa o anda tuvaletiniz tıkanmışsa çok ünsüz bir an olduğunu söyleyebiliriz. Peki ya bu gidişatta ne yapmalısınız.

Tesisatçıyı aramanıza gerek yok – çok daha basit ve daha ucuz! Bir usul var.

Sorununuzu şipşak çözen dâhiyane bir fikir.

Tuvalet tıkandığında oluşan panik cümbüşlü değildir. Pek çok bireyin yaptığı ortak kusur, sifonu sürüklemeye devam etmektir, ancak bu seyrek destekçi olur ve bunun yerine suyun daha da yükselmesine neden olur. Bir tesisatçıyı çağırmak elbette bir alternatiftir, ancak bunun bir alternatif olmadığı gidişatlar vardır.

Neyse ki, bu kasveti çözmek için çok kolay bir usul var.

‘Mucize’ İksiri

Tuvaletin tıkanması vaziyetinde, bulaşık sabunu sıcak suyla karıştırın. Bir uzamanın söylediği gibi bu bile fikir, hem kolay hem de ilke olarak tamamen ücretsizdir.

Talimatlar:

1. Bir tencereye dört litre su ısıtın kaynamayacak
2. Tuvalete takribî yarım kadeh bulaşık deterjanı
dökün
3. Sıcak suyu klozet içine usulca dökün

Bundan daha basit olamaz!

Tuvaletin tıkanıklığının geçmesi, 15 dakikadan fazla sürebilir. İlk kere işe afacansa, harekâtı yineleyin. Bu işe afacansa, bir tesisatçı çağırın.

Bu ‘mucize iksir’ işe yarıyor, zira bulaşık sabunu, sıcak suyla beraber, tuvalette sıkışan her şeyi – tencere ve tavalardaki besin artıklarını çözdüğü gibi – çözüyor.

Bu ipucu şahane! İlk başta kuşkuluydum ama gerçekten işe yarıyor. Ailenizi ve dostlarınızı da bahşiş vazgeçmek için bu yazıyı paylaşın!

“Tuvalet Tıkanıklığına Çözüm Su Ve Bulaşık Deterjanı” için bir yorum

Bir cevap yazın