Üçü Bir Arada Riski!

KENDİNİN VE JENERASYONUNUN KATİLİ OLMAK İSTEMİYORSAN;

BAZI MARKALARIN SAĞLIKSIZ 3’Ü BİR ARADA KAHVE RİSKİNE LÜTFEN DİKKAT ET!

Erinme oku ve hoşlandıklarının okumasını kesinlikle sağla.

Bazı Markaların Üçü Bir Arada İçeriği 3 Zehirden Oluşur

1- Yakılmış Kakao

2- Yakılmış Fındık Kabuğu

Öğütülerek kahve görüntüsü ve tadı verilmiş, koklandığında yanığı hemen fark edilir.

3- Süt Tozu

Doğal akışkan sütün yalnızca kurutma teknikleri ile toz haline getirilmiş halidir. Fakat bu suçsuz hali içine melamin katılarak bozulabilir.

4- Melamine Katılır

Melaminli Süt Tozu’na ithalat izni verildikten sonra 2010 bazı bazı markaların kahvelerinde kullandıkları süt tozunda melaminli süt tozu kullanım tehlikeyi ortaya çıkmakta.

“Melamin yapısında fazla ölçüde azot bulunan kimyevi bir bileşiktir. Bu sebeple sütteki protein oranını yüksek gösterebilmek için toz haline getirilmiş melamini süt ve süt tozlarının içine bir ölçü ilave ediyorlar.

Bu üçlü bileşim İnsan bedenine girdiğinde bedenin baş belası haline gelir.

FDA’nın tehlike seviyelerinin üstünde melamin kapsayan mahsuller böbrek taşı, böbrek yetmezliği ve bu nedenle vefatlara varan hadiselere sebek olabilir. Melamin zehirlenmesinin semptomları arasında idrarda kan, idrara çıkamama, böbrek enfeksiyonu işaretleri ve yüksek tansiyon bulunmaktadır.

Unutmayın alışkanlık yapan her yiyeceğin sıhhate hasarı olabilir.

Üçü bir arada kahveleri çok hoşlanıyor ve illede içmek istiyorsanız sıhhatli olduğuna inandığınız emin de teftişli markaları seçim edin.

DİKKAT EDELİM

Aşırı kahve tüketimi kalbin ritmini negatif doğrultuda etkiliyor. Kahvenin kapsadığı kafein fazla harcandığında, kalpte ritim bozuklukları alana gelebiliyor. Kumpassız kalp atışları kalp çarpıntısına ya da taşikardi gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Hekimler özellikle kalp hastalarının hudutlu ölçüde kahve içmelerini öneri ediyor.

Bir cevap yazın