Unutkan Olmanız Çok Zeki Olduğunuzu Gösteriyormuş

Hepimiz zaman zaman bir şeyleri unutabiliyoruz. Misalin; Gittiğiniz bir lokantada şemsiye vazgeçmek veya aralıksız gereksinimimiz olan parolaları unutmak gibi. Reelinde Bu Klasik bir gidişattır.

Ancak, bir zaman evvel, unutkanlıkla alakalı acayip bir araştırma yapıldı!

Bu oldukça donakaltıcı bir netice. Makûs bir belleğe sahip olmak reelinde negatif bir şey olmadığı ortaya çıktı. Hatta bazı şeyleri unutmak verimimizeymiş.

Rekabet Bilgisi

Evet dediğimiz son derece doğru, bir şeyleri unuttuğunuz için kendinize asla yüklenmeyin. Bu yeni araştırma, unutkanlığın çok yüksek zekânın bir işareti olabileceğini gösteriyor. Bunun bütün tersi olması gerekiğini düşünmüştük, ama değil.

En iyi hatıraları olan insanlar, oranla afaki ayrıntıları unutmaya eğilimlidir. O surattan yeni lokantanın yol tanımını unuttuysan, muhtemelen usunda daha ehemmiyetli şeyler olduğundan.

Her şeyi ve her detayı anımsıyorsanız, bu reelinde karar vermekte zorlandığınız anlamına kazanç zira düşünce sürecinizin bir parçası olarak çok fazla rekabet eden bilgilere sahip olursunuz.

Kaygılanmayı vazgeçebilirsin

Uslu bir insanın beyni, artık gereksinim dinlemediği şeyleri düşünmeyerek karar verme mekanizmasını basitleştirir.

Oturup Bir düşününce reelinde manalı!

Bundan böyle, anımsamadığınız şeyler suratından kendinize kızmamalısınız aksini coşmalısınız. Kendinize kızmak yerine,  çok daha ehemmiyetli şeyleri usunda yakalayan ve çok zeki bir birey olarak kendinizi düşünebilirsiniz.

Bu ehemmiyetli bilgiyi aralıksız unutan dostlarınızla paylaşabilirsiniz. :

Bir cevap yazın