Unutkanlığa, uykusuzluğa ve bunalıma birebir!

unutkanlık uykusuzluk

Çiçekler, renk ve görüntülerinin dışında kokuları ile insan ruhunu ve zekâsını durgunlaştıracak özelliklere sahiptir. Çiçekler ve nebatlarla çevrili mekanlarda müddet geçirerek aklınızı ve ruhunuzu güçlendirebilirsiniz.

Eğer bakmaktan zevk aldığınız bir bahçeniz varsa ya da evinizin minik bir alanını çiçeklerle bahçeye çevirmek istiyorsanız bu haberimiz sizin için. İşte bahçenizde bulundurmanız gereken, ruhunuzu ve aklınızı durgunlaştıracak 5 çiçek önerisi…

Civanperçemi

civarperçemi

Civanperçemi bahçenizde yer alması gereken çiçekler arasında geliyor. Özellikle çiçekleri ihtiyarladıkça kenarlarına oluşan pembe noktalar oluşur. Ancak sağlamlıkları açısından rezene çiçeklerine eşler. Civanperçemi çiçeği kaygı yatıştırıcı olara kullanılır ve tansiyon düşüklüğüne birebir iyi kazanç.

Frenk soğanı

Frenk soğanı yabani olarak yetişen, çoğunlukla otlu peynir imalinde kullanılan bir nebattır. Özellikle fransız mutfaklarında çok kullanılmaktadır. Frenk soğanı çiçeği uyku problemlerine ve unutkanlığa iyi kazanç. Ayrıca mutluluk hormonu serotonini harekete geçirir ve bunalıma dayanakçı olur.

Şakayık

Şakayık çiçeği Britanya’nın en sevilen çiçeklerinden biridir. Göz kamaştırıcı hoşluğu ile zekâyı yatıştırmaya dayanakçı olur ve bedeninizi soğukkanlılaştırıcı bir serinlik yaratır. Özellikle beyaz şakayık, Çin tıbbında, kaygı ve bunalımın gevşetilmesi için sık sık kullanılır.

Papatya

Papatya çiçeği zarif ve narin bir kır çiçeği olarak öğrenilir. Anksiyete ve bunalımla savaşmak için kullanılır. Asaplarınızı yatışrır ve evhamı eksiltir. Çiçeklerinden çıkan buğular, beynin koku alma kısmına giderek, gerginliğin ve stresin eksilmesine dayanakçı olur.

Gül

Gül, kuşkusuz ki genellikle herkesin sevdiği çiçekler arasında yer alıyor. Sevginin ve aşkın sembolü olan gül nebatı hem bahçelerde hem de ev ve işyerlerinde çok hoş bir hava yaratır. şenliğini de bu noktada unutmamak gerekli. Yalnızca bir gülün kokusu dahi bunalımı ve endişeyi rahatlattığı ispatlanmıştır.

Bir cevap yazın