Uykuya Dalmakta Zorlanıyorsanız, Muzu Kaynatıp Böyle İçin

Uykusuz geceler çok rahatsız edici olabilir ve tam gününüzü, çalışmanızı negatif tesirler; ne yazık ki bu pek çok şahsı etkileyen ortak bir problem.

Daha iyi bir gece uykusu için sıcak süt, koyun sayma, gibi usullerden daha iyi ve çok daha tesirli bir çözüm sizlere sunacağız.

Çok az malzemeye gereksiniminiz olacak ve netice gerçekten şaşırtıcı.

Vücudumuzu çok mutlu eden vitamin, lif, mineral ve natürel şekerlerle dolu muzun bereketlerini hepimiz biliyoruz.

Bu verimli gıdalardan biri magnezyumdur. Orta büyüklükte bir muz takribî 32 mg magnezyum kapsar ayrıca muzun kabuğu da magnezyum kapsar.

Magnezyum, adalelerimizi rahatlatmaya takviyeci olurken, muz kabuğundaki B6 vitamini de uyku döngümüzü tertip etmeye takviyeci oluyor. Kolay bir tasvirle, bu bedelli gıdalardan yararlanabilir ve daha iyi bir gece uykusunun tadını çıkarabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet organik muz kabuğu uçları kesilmiş
  • 1 minik su kabı olağan büyüklükte bir kadeh için yeterli
  • Bir tutam tarçın

Uygulanışı

1. Ceddilmiş, uçları kesilmiş muz kabuğunu, suya koyun ve kaynatın.

2. Üzerini kapatın, altını kısın ve pişirin.

3. Takribî 10 dakika kaynatın. Sonra ocaktan alın ve suyunu bir kadehe süzün.

4. Tarçın serpin kullanıyorsanız ve gerekirse çayınızı bal ile tatlandırın ve tadını çıkarın!

Çoğumuzun mutfağımızda sahip olduğu birkaç malzemeyi gerektiriyor ve hazırlanması yalnızca birkaç dakika sürüyor, uyku haplarının aksine, ertesi gün kendinizi mutsuz hissetmiyorsunuz.

Maksimum tesiri elde etmek için uyumadan takribî bir saat evvel çayın içilmesi gerekiyor. Ve bunu 1 kere sınadığınızda bir sonraki gün iyi bir gece uykusu için sabırsızlanıyorsunuz.

Bu şahane tasviri tanıdığınız herkesle paylaşın ve daha fazla insanın çarşaflar arasında rahat bir gecenin neşesini çıkarmasına takviyeci olun.

Bir cevap yazın