Yatmadan Evvel Bir Kaç Tane Badem Yerseniz…

Beslenme uzmanı Jessica Sepel, muhteşem uyku için en iyi beslenme ipuçlarını paylaştı

Avustralyalı beslenme uzmanlarının araştırmasına göre; deliksiz bir uyku sürüklemek için öğleden sonra kafeinli meşrubatlar içmeyi kesmek gerekiyor.

Daily Mail’de yer alan habere göre; Beslenme uzmanı Jessica Sepel, muhteşem uyku için en iyi beslenme ipuçlarını paylaştı.

Öğleden sonra kafeinden uzak kalmak gerektiğine dikkat sürükleyen Sepel, ayrıca insanların uyumadan evvel protein açısından zengin olan badem yemesini nasihat ediyor.

Düzenli bir uyku için iyi bir yastık ve yüksek nitelikli, rahat bir yatağa da gerek olduğunu vurgulayan Sepel, iyi bir gece uykusu için bunların ehemmiyetli olduğunu söyledi.

Öğleden sonra içilen çay ve kahvede kafein olduğunu belirten Sepel, kafeinin kan dolaşımında 8 saate kadar kalabildiğini ve bunun da uyku niteliğini etkileyebildiğini ifade etti.

Ayrıca alkol de uykuyu etkilediğinden uzak durulması gereken mahsuller arasında… Uykuyu mahveden başka bir kusur da akşam yemeğinden sonra harcanan şekerli tatlılar. Protein ağırlıklı akşam yemeğinin balık, tavuk, mercimek, yumurta ardından, uyumadan evvel de birkaç tane badem harcamak öneriliyor.

Bir cevap yazın