Yatarken yanı başınıza limonu ufalayıp içine tuz koyun

Tüm yapmanız gereken şey; bir limonu alıp, onu dörde parçalamak ve içine tuz serpmek…

1- Gerginliğinizi alır

Stres bir hayli insanın genel meseleyi… Yatakta dönüp durmanıza yol açan stres ve anksiyete gibi gidişatlar yatmanızı eforlaştırır. Komodin üzerindeki limon ise sizi durgunlaştırır. Araştırmaya göre; narenciye kokusu bireyin beyin dalgalarını ve duygularını rahatlatıyor.

2- Odaklanmanızı artırır

Yatmadan evvel neden odaklanmanız gerektiğini soruyor olabilirsiniz.
Ama şayet beyni aralıksız meşgul olan ve uykusuzluk meseleyi olan bir şahıssanız psikologlar pozitif şeylere odaklanmanız gerektiğini söylüyor. Odaklanmak için ise limon kokusu birebir…

3- Daha iyi soluk alırsınız

Uyumaya çalıştığınızda bir de burnunuz tıkanıyorsa Antioksidan ve antibakteriyel olan limonun burun deliklerinizden içeri girmesine izin verin.

4- Haşereleri uzaklaştırır

Sivrisineğin kulağınızın çevresinde gezmesinden veya gece boyu sinekler tarafından ısırılmaktan usandıysanız bu haber bütün de size göre…
Limon, sivrisineklerin beğenmediği bir şey. Ayrıca limon her cins haşereyi öldürür. Bu dilimler onları değişik odanın gerisinde tutar.

5- Havanın niteliğini artırır

Limon yalnızca çevrenin hoş kokmasını sağlamıyor aynı zamanda havayı temizletiyor. Çok eforludur, hatta bir odadan boya kokusunu acilen çıkarmak için limon kullanabilirsiniz.

7- Kan tazyikini düşürür

Limon aroması kan tazyikini düşürür. Pek çok insanın kan tazyikinin yüksek olduğunu düşünecek olursak, limonun insanlar için kullanışlı bir meyve olduğunu kavramak güç olmaz.

Bir cevap yazın