Vazelin Kirpik Uzatır Mı?

Son zamanlarda bayanların en çok merak ettiği suallerden bir tanesi de vazelin kirpik uzatır mı suali… Muhtelif kozmetik alanlarda kullandığımız vazelin kirpik uzatma usulleri içinde kullanılabiliyor. Vazelinin bereketleri nelerdir, vazelin kirpik uzatır mı, vazelin kirpik gürleştirir mi? Tüm bu suallerin yanıtlarını azıcıktan vereceğimiz bilgilerde bulabileceksiniz.

Kirpikler bayanların en ehemmiyetli aksesuarlarından bir tanesidir. Bakışları anlamlandırmaya yarayan kirpikleri vazelin kullanarak uzatabilir miyiz, vazelin kirpik uzatır mı veya kirpikleri kuvvetlendirir mi tüm bu sualleri azıcıktan sizler için yanıtlayacağız.

İşte vazelin ile kirpik uzatma usulleri

Kirpikler bakışları anlamlandırmanın yanı sıra dışarıdan gelen hasarlı tozlardan gözlerimizi gözetmeye destekçi olmaktadır. Dolayısıyla bu kadar anlamlı olan ve doğuştan var olan aksesurarımızı gürleştirmek ve uzatmak sizin elinizde olabilir. Vazelin hem hesaplı oluşu hem de kripik uzamasına ve gürleşmesine destekçi olduğu için bayanlar tarafından sıkça seçim edilmektedir.

Bayanların her zaman yanında bulundurdukları vazelinle kirpik nasıl uzatılır diye merak ediyorsanız işte yanıtı…

1. Adım

İlk olarak vazelinin öğrenilen bir markada olmasına dolayısıyla nitelikli olmasına dikkat etkeniz gerekir. Zira göz alıngan bir bölgedir ve niteliksiz mahsuller gözünüzde ciddi zararların doğmasına yol açabilir.

2. Adım

Daha sonra kulak çubuğuna bir ölçü vazelin sürerek kirpik diplerine gözünüze temas etmeyecek biçimde sürün.

3. Adım

Bahsetmiş olduğumuz vazelin kirpik uygulamasını haftada en az 4 kere kirpik diplerinize uygulayın. Bu usulü gece uyumadan evvel uygulamak daha bereketli olacaktır.

Vazelin kirpik uygulaması sırasında dikkat edilmesi gerekenler

Vazelin kirpik uygulamasında dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli nokta kirpik diplerinize sürdüğünüz vazelin ölçüyüdür. Vazelini kirpik diplerinize fazla ölçüde sürmeyin. Fazla ölçüde vazelin sürmek kirpiklerinizin daha çok ve gür çıkacağı anlamına gelmeyecektir.

Aynı zamanda vazelini her gün uygulamak bütün tersi bir tesirde yaratabilir. Her gün vazelinizi kirpiklerinize uygulamak yerine haftada en fazla 4 kere uygulamalısınız.

Vazelini aynı zamanda kirpiklerinizdeki rimeli ve gözlerinizdeki far veya makyajı çıkartmak içinde kullanabilirsiniz. Bu sayede makyajınızı hem rahat bir biçimde arınmış olursunuz hem de kirpiklerinizin uzamasına destekçi olmuş olursunuz.

Vazelini kirpik dışında başka kozmetik alanlar da kullanabilirsiniz.

İşte vazelinin kullanıldığı değişik alanlar…

Ciltteki buruşuklukları giderir

Vazelin ciltteki buruşuklukları ve ince çizgileri gidermeye destekçi olur. Vazelinin bu bereketini görebilmek için gece uyumadan evvel uygulamanız yeterlidir.

Allığınızın kalıcı olmasını sağlar

Toz allığınızın içerisine bir ölçü vazelin ilavelerseniz, allığınız kalıcılığını daha uzun zaman korur.

Parfümün kalıcılığını sağlar

Parfüm süreceğiniz bölgelere vazelin uygulayıp, parfümünüzün kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Vazelin ile cilt bakımı

Kışın kuruyan ve çatlayan cildinizi vazelinle ıslatabilirsiniz. Ancak bu uygulamayı haftada yalnızca bir kere yapmanız gerekir.

Vazelin ile el ve tırnak bakımı

Vazelinle hem ellerinize hem de tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Tırnağınızda alana gelen çatlaklara vazelin sürebilir, aynı zamanda soğukta elinizde alana gelen çatlakları vazelinle onarabilirsiniz. Gece uyumadan evvel ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın ve pamuk bir eldiven takıp Sabah ellerinizi yıkayın.

Bir cevap yazın