Vicks Kullanım Alanları

VICKS, senelerden beri yediden yetmişe kullanılan bir merhemdir. İçinde bulunan kafur ve mentol sayesinde sürülen noktalarda ki kılcal damarları genişleterek zehirli madde attırır ve sızıyı eksiltir.

★ Gece uyurken ayak tabanlarınıza VICKS sürün, ovuşturarak yedirin ve çoraplarını giyin. Öksürüğünüz varsa hemen kesildiğini fark edeceksiniz. Özellikle gece oluşan öksürükleri bu uygulama hemen durdurur.

Uzun yürüyüşler ve spor sonrası oluşan adale sızılarında Vicks sızıyı giderir ve hafifletir. Bu sebeple ağrıyan adalelerinizin üzerine merhemi yedirerek sürmek çok tesirlidir.

Ayak tırnaklarınızda tırnak mantarı varsa, Viks’i kullanın. Tırnaklara takribî 2 hafta kadar viks sürdüğünüzde zamanla rengi koyulaşacak ve mantarlar can verecektir. Bayağı ve sıhhatli tırnaklar çıkmaya başlayacaktır.

★ Darbe neticeyi veya düşme ile oluşan morarmalar da ve şişmeler de kullanılan viks, bölgeyi hafifletir. Morluklar oluşmaz, şişmeler iner. Baş sızısında alnınıza süreceğiniz bir ölçü viks, tazyiki eksilterek sızıyı gevşetir.

★ Bir kene tarafından ısırıldığınızı fark ederseniz hemen oraya viks sürün. Güçlü olan kokusu kenenin hemen kendini vazgeçmesini sağlayacaktır.

Sivrisinekler tarafından çok ısırılıyorsanız sarihte kalan yerlerinize bir ölçü viks sürün. Sivrisinekler sizi ısırmayacaktır. Ayrıca sivrisinek ısırığına sürülen viks, kaşıntıyı keser.

Gripseniz ve kendinizi kötü hissediyor ve hırıltılı öksürüğünüz varsa, göğsünüze ve sırtınıza viks sürün. Birer gazete kağıdı ile üstünü kapatın ve elbiselerinizi giyin. Göğsünüz yumuşayacak ve öksürük ortadan kalkacaktır.

SEVDİKLERİNİZDE OKUYABİLSİN DİYE LÜTFEN PAYLAŞALIM..

Bir cevap yazın