Bedenin 6 Yağını Nasıl Ortadan Kaldırırsınız

Bölgesel yağlar herkesin fobili düşüdür. Peki bu bölgelerdeki yağlardan nasıl kurtulacağınızı öğreniyor musunuz? İşte cevap

Fazla kilo vermenin bir hayli yolu var. Günümüzde suratlarca zayıflama usulü ve binlerce teklifi internette basitçe bulabiliyoruz. Ancak mesele şu ki, muhakkak bir usulün bir şahıs için yararlı olabileceği ve bir başkası için tamamen verimsiz olabileceği istikametindedir. Zira hepimizin değişik beden tipleri vardır ve bu sebeple bedenimizin kilo verme biçiminin anlaşılması tesirli ve tehlikesiz kilo kaybı için gereklidir.

Herkesin kilo aldığı bölge değişiktir işte bu surattan 6 değişik beden yağ cinsini tanımlamıştır.

Bizler Drsağlık olarak sizler için her beden tipine uygun kilo verme modelini inceledik ve bir listesini oluşturduk buyrun beraber okuyalım.

1. Bütün üst beden yağ

Sebebi
Yaktığınızdan daha çok kalori harcarsanız bu cins yağ genelde birikmeye başlar bu sebeple ana neden fazla yemek yiyip hareketsiz kalmanızdır.

Nasıl kurtulabilirsiniz
Bu tip yağlar fiziksel etkinlik beceriksizliği sebebiyle göründüğü için yürüyüş, koşu veya yüzme gibi etkinlikleri her gün en az 30 dakika uygulamak gerekir.
Rafine şekeri harcamayı vazgeçin ve şekerle şekillendirilmiş meşrubatları unutun. Tatlı yiyecekler sizi tok sezdirmez, ancak bol ölçüde afaki kalori kazanırsınız.

2. Alt karın yağı

Sebebi
Yağın bedenin bu kısmında depolanmasına neden olan faktörlerden kimileri stres, bunalım ve kaygıdır.

Nasıl kurtulabilirsiniz
Stresten kaçının ve dinlenmeyi bilin. Stres hormonu kortizol, yağı karın bölgesinde biriktirir, bu sebeple sizin için en iyi alternatif meditasyon yapmak ya da soluk egzersizi yapmaktır.
Ve bir fincan sıcak yeşil çay içmek, lüzumunuz olduğunda durgunlaşmanız için iyi bir yoldur.

3. Alt beden yağı

Sebebi
Uyluklarınızın ehemmiyetli miktarda daha büyük olması alt beden yağını oluşturan sebeplerden yalnızca biri. Bir öbür neden perhizinizde glutenin fazla olması olabilir. Alt vücudunuzun ebadından hoşnut değilseniz, glütensiz bir perhiz sınamayı düşünebilirsiniz.

Nasıl kurtulabilirsiniz
Bol bol yürüyün ve yokuş yukarı çıkın. Bu usul uyluklarınızdaki yağları çok faydalı bir biçimde yakar ve bacak adalelerinizi şekillendirir.
Kahvaltı sıçrama. Sabah metabolizmayı başlatmak için kahvaltı yemeyin, gün süresince daha güzel sezersiniz ve daha fazla yeme isteğinizin önüne geçmiş olacaksınız.

4. Şişmiş karın

Sebebi
Fazla içki tüketimi karnınızı geliştirebilir, bu sebeple daha düz bir karın için içki tüketimini eksiltin veya vazgeçin.

Nasıl kurtulabilirsiniz
Şişmiş karından kurtulmak istiyorsanız içkiyi netlikle vazgeçmeniz gerekiyor. Zira karın şişliği kalp bölgesinde yağlanmaya neden olur bu da kalp krizi tehlikenizi arttırır.
Öğünlerinizi daha ufak porsiyonlara ayrılın ve daha sık yiyin. Metabolizmanızı geliştirecek, enerjinizi gözetmenize destekçi olacak ve dahası, karnınız her yemekten sonra daha ufak görünecektir.

5. Alt bacaklar da dahil olmak üzere alt beden yağları

Sebebi
Bu problem, bacaklarda damar problemi olan bayanlar veya hamilelik sırasında bacaklar şiştiğinde çok sık görülür.

Nasıl kurtulabilirsiniz
Bacaklarınızın şişmesini önlemek için tuzlu yiyecekleri harcamaya bir son vermelisiniz. Tuzlu besinler yağın dağılmasına neden olur.
30 dakikadan uzun müddet hareket etmeden oturmayın, ayağa kalkmaya ve kumpaslı olarak yürümeye çalışın. Ayağınızı yukarıya kaldırma fırsatınız varsa, alt bacaklarınızda akışkan birikmesini önlemek için akşamları iş bitkinliğinizi de eksiltmek için bu usulü yapmalısınız.

6. Sırt üstü yağlı büyük mide

Sebebi
Böyle görünmenin en ehemmiyetli sebebi hareketsiz kalmaktır, bu sebeple büyük mideniz ve sırt yağlarınız sizi rahatsız ettiyse hemen egzersiz yapmaya başlamanız gerekir.

Nasıl kurtulabilirsiniz
Yeterince uyku sürüklediğinizden emin olun. Uykusuz kalmak, hormonlarda farklılığa neden olabilir, iştah çoğalışı ve çoğunlukla karnınızda ve sırtınızda depolanan yağa yol kalemtıraş kilo çoğalışına neden olabilir.
Lif açısından zengin daha fazla yemek yiyin. Bu iştahınızı ve kalori emiliminizi eksiltmenize destekçi olur ve belinize destekçi olur. Arkadan daha fit görünmenizi sağlar.

Şekil cinsiniz ne olursa olsun, sıhhatli bir perhizin ve faal bir hayat şeklinin vücudunuz üzerinde en iyi tesire sahip olacağını unutmamak gerekir.

Eğer bu öneri ve ipuçlarını sınadıysanız bize yorum kısmından yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için bedellidir ve her birini tek tek okumaktayız.

Bir cevap yazın