Bedeniniz Kalp Krizi Asıllaşmadan 1 Ay Evvel Sizi Uyarıyor – İşte Herkesin Öğrenmesi Gereken Reeller

Yapılan araştırmalar ve bilinçlendirme çalışmaları sayesinde de milyonlarca yurttaşımız da kalp krizinden korunmayı başarıyor.

1- Bitkinlik

Hepimiz bazen bitkin sezebiliriz. Bu gayet bayağı. Ama markete giderken dahi yoruluyorsanız, durup düşünmeniz gerekiyor.

2- Göğüs Ağrısı

Kalp krizinin en besbelli bulgularından biri de göğüs sızısı veya sıkışmasıdır.  Göğüs sızısının eşi sızılar bedenin muhtelif bölgelerinde de hakikatleşebilir. Özellikle kollarda asıllaşan sızılara sol koltuk altı da bu bölgelerden biridir dikkat edilmesi gerekir. Ağrı genel olarak 15 dakika sürer.

3- Solunum kasveti

Kalp krizi evveli solunum kasveti ve soluk darlığı deneyim edilir. Bunun esas sebebi de damarlarınızın tıkalı olması sebebiyle akciğerinize kan gidemiyor oluşudur.

4- Dermansızlık

Sık sık bitkin ve eforsuz seziyorsanız bunun sebebi akciğerlerinize yeterince kan gitmemesi olabilir. Kronik bitkinlik belirtisine sahip şahıslarda kalp krizi tehlikesine sıkça rastlanmaktadır.

5- Baş dönmesi ve soğuk terleme

Aşırı terleme kalp krizi bulgularındandır. Baş dönmesinin sebebi de genelde beyne yeterince kan gitmemesidir.

6- Grip/Soğuk algınlığı

Ateşiniz yüksek, şiddetli öksürüyor ve anormal biçimde üşüyor musunuz? Merak etmeyin, bunlar kalp krizinin direk bulguları değildir.

YUKARIDA BAHSEDİLEN OLASI KALP KRİZİ BULGULARININ İNSANDAN İNSANA VE KADINDAN ERKEĞE FARKLILIK GÖSTERDİĞİNİ ÖĞRENMEKTE FAYDA VAR. BU 6 OLASI BULGUYU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK HEM KENDİ HAYATINIZI HEM DE BAŞKASININ HAYATINI KURTARABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın