Bedeninizde Bu Bulgular Varsa Zehirli Maddeler Sizi İstila Etmiş Demektir

Zehirli Maddeler etrafsal etkenlerden dolayı bedende birikir. Zehirli Madde karaciğer, bağırsaklar, damarlar, lenf bezleri, tükürük bezler, ve akciğerlerde sıklıkla birikir ciddi sıhhat meselelerine taban hazırlar.

Hücrelerin kendilerini yenilemesine izin vermeyen hasarlı bakterilerden oluşan zehirli maddeler ödem birikmesine sebebiyet verir.

Bazı hastalar zehirli maddelerden dolayı kilo aldıklarının farkına varmaz. Beden zehirli maddeleri dışarı atmak için karaciğere gereksinim dinler ancak zehirli maddeleri bedenden atan sistemin deforme olması birikmesine neden olur.

BEDENDE ZEHİRLİ MADDE BİRİKTİĞİNİ GÖSTEREN BULGULAR

– Aralıksız bitkin uykusuz sezme zehirli madde birikiminin en yaygın bulguları arasındadır. Uykudan uyanır uyanmaz yaşanan halsizlik bedenin gece zehirli maddeleri atmadığını gösterir. Gün içerisinde bitkinliği gidermek için kahve, çay ve çikolata gibi gıdalara müracaat etilir. Ancak bu yiyeceklerin fazla harcanması zehirli maddeyi artırır. Bu da bağışıklık sisteminde ciddi meselelerine neden olur.

– Kabarıklık, hazımsızlık, gaz, kabızlık ve şiddetli mide bağırsak ağrıları da zehirli madde olduğunu gösterir. Doğa işleyen bir beden sisteminde dışkılama ya da idrar yolu ile zehirli madde bedenden atılır. Ancak burada yaşanan her hangi bir deformasyon zehirli madde birikimine neden olur.

– Baş sızısının her geçen gün çoğalması öteki baş hastalıklarının yanı gizem zehirli madde birikimine de işaret eder. Yaşam niteliğini negatif etkileyen bu birikim asapların bedene rahat sinyaller yollamasını maniler. Beyin sinyalleri almadığından bir ekip sıhhatsel karmaşıklıklara taban hazırlar.

– İstemsiz ve birden bire kilo alma da zehirli madde birikimi bulguları arasında yer alır. Karaciğerin zehirli maddeleri arınmaması akabinde büyüyen bedenin yağ yakalaması bölgesel kilo almaya sebebiyet verir. Hormonal sistemi de zarara uğratan zehirli maddeleri bedenden atmak için bir uzmana danışmakta fayda var.

– Zehirli Maddeler hormonların çoğalmasını yasakladığından ruhsal hastalıkların yaşanma ihtimali çoğalır. Özellikle asaplılık, ster ve bunalım yeterli ölçüde hormon salgılanmadığından ortaya çıkar.

– Zehirli Maddelerin en rahat biriktiği yerlerden biri adalelerdir. Adalelerde biriken zehirli maddeler kramplara ve sızılara neden olur. Ayrıca adale cılızlığı ve adale hastalıklarına taban hazırlar.

– Cilt hatalarının esası zehirli maddelerdir Karaciğerde biriken zehirli madde sivilce ve iltihaplı sivilcelere neden olur. Ayırca cildin esnek özelliğini kaybettirerek ihtiyarlama ve kırışmayı hızlandırır.

ZEHİRLİ MADDE ATAN GIDALAR

– Bedenden zehirli madde atan en tesirli gıda maydanoz ve limondur. Uzmanlar özellikle geceden bir kadeh ılık suyun içine bir kaç tel maydanoz ve limon dilimi koyup ertesi sabah kahvaltı yapmadan içilmesini öneri eder.

– Lahana suyu da maydanoz ve limon karışımı kadar tesirlidir. Lahana suyunun tadı acç olduğundan içine limon sıkarak harcayabilirsiniz. Lahanaları kaynatıp içinden bir kadeh su alıp sabah kahvaltıdan evvel içine limon sıkarak bir kadeh harcayabilirsiniz.

– Doğadaki en eforlu antioksidan efora sahip olan yeşil çay bedende biriken zehirli maddeleri basitçe idrar yolu ile atar. Günde en fazla iki kadeh harcayabilirsiniz.

– Biberiye bedendeki zehirli maddeleri atmanın yanı sıra hasar görmüş hücreleri de onarmada tesirlidir. Oksijen aşırısını beyin ve kalpten alarak bedenin sıhhatle işlemesini sağlar. Uzmanlar günde bir kadeh biberiye çayı içmeyi öneri ediyor.

– Domates kapsadığı beta karoten, likopen, folik asit A vitamini sayesinde eforlu bir antioksidan tesire sahiptir. Hormonsuz üretilen domateslerden en fazla gün içinde 5 tane harcayarak bedendeki tüm zehirli maddeleri atmanıza destekçi olur.

– Bedenin ısı oranını artıran zencefil ter bezlerinin ve lenf sistemini çalıştırarak hormonları artırır. Bedendeki zehirli maddeleri atarak kanı pakler.

Bir cevap yazın