Bedeninizdeki Birikmiş Ödemi Atmak Ne Kadar Faydalı?

Kendinizi şişkin mi seziyorsunuz? Ayaklarınız ve bacaklarınızda kabarıklık mı var?

Şayet kalp veya tiroit hormon probleminiz varsa bunu yaşamanız basmakalıptır. Ancak bir hastalığınız olmadığı halde bedeniniz anlamsız bir şekilde ödem varsa, evde kendinizin yapacağı bir yöntem sayesinde şişliklerinizden ve ödemlerinizden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Hadi gelin de anlatalım…

© ShutterStock

Bedenimizde fazladan su olduğunu nasıl anlarız?

  • Tende sertleşme
  • Karında, yüzde ve kalçada şişlik
  • Ani kilo değişimleri
  • Eklemlerde Sertlik
  • Özellikle karın bölgesinde şişlik
  • Ayak, bacak ve bileklerde şişlik
© ShutterStock

Bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

İlk yapmamız gereken şey hepimizin baş belası olan yaşamımızdaki stresi hayatımızdan yok etmektir. Bunun en basit yolu spor yapmaktır. Sporun dışında hamama giderek hafiflemeyi düşünebilirsiniz, hamam birçok toksinin vücuttan atılması için birebirdir. Terledikçe hem zehirli maddelerden kurtulursunuz, hem de gözenekleriniz açılır. Ayrıca psikolojik olarak kaplıca suyunun iyi geldiğini biliyoruz.

Ayrıca, yeme alışkanlıklarınızı azıcık olsun değiştirmek de fayda sağlayacaktır.

Her ay mutlaka düzenli olarak tüketmeniz gereken besinler şöyle; yumurta, enginar, uskumru, avokado, yeşil fasulye, kereviz, ananas, kuşkonmaz, incir ve bitter çikolata ilave ederek ödem gibi şişkinliklerden veya su toplamasından kurtulabilirsiniz.

Son olarak uykunuza dikkat etmelisiniz. Uyku çok önemli, hayatımızın en önemli kıvrımı.

Her gece en az 7 saat yattığınıza emin olun. Sıhhatli bir bedenin ilk koşulu derin ve sakin bir uykudur. Gün içinde fazla stres yapmak, uykularınızın kaçmasına da sebep olabilir. İnsan sağlığı birbiriyle bağlantılı bir döngüdür.

Bedenininiz sizin için çok önemli ve eminiz kendinizinde sağlığınızı daha iyi hale getirmek adına yaptığınız bazı önemli diyetler veya kurallar vardır. Bunları bizle paylaşırsanız mutlu oluruz.

“Bedeninizdeki Birikmiş Ödemi Atmak Ne Kadar Faydalı?” için bir yorum

Bir cevap yazın