Bedeninizdeki Tüm Zehirleri Ayaklarınızdan 30 Dakikada Çıkarın

Ayaklarınızı Bu Suda Bekleterek Bedeninizi Bir Hayli Hasarlıdan Arındırabileceğinizi Öğreniyor Muydunuz?

Ayak detoksu ile bedenden zehirli zehirli maddeleri atmak:Ayak detoksu ile belirli bir vakit uzmanlar tarafından verilen besin ve meşrubatları kullanmak zorunda kalmadan bedeninizde biriken hasarlı akışkanları atma yoluna denir. Ayrıca ayak detoksu yapan şahıslar tarafından en emin ve süratli çözüm olarak da seçim sebebidir.

Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar, ayaklarımızın doğrudan bedenin ehemmiyetli sistemlerine ve uzuvlarına bağlanan natürel enerji bölgelerine sahip olduğunu söylüyor. Bu, bedenimizin, ayaklar veya eşi bölgeler yoluyla zehirli maddelerden de arınılabileceği anlamına geliyor.

Detoks banyoları size kendinizi daha iyi ve sıhhatli sezdiren bakımlardır. Bitkin ayaklarınızın daha iyi görünmesi ve iyi sezmeniz için afallatıcı derecede tesirli olduğunu göreceksiniz. Sıcak bir banyo kadar size kendinizi iyi sezdiren bir şey yoktur.

Gündelik yaşamın lüzumları sizi bitkin düşürebilir. Uyumadan evvel ılık bir banyo gibisi yoktur. Tanımlar kolay natürel ve sıhhatli bir biçimde bedenden zehirli maddelerin atılmasına destekçi olur. Gelelim usullerimize;

1- İyonik Ayak Banyosu :

Bu usul, eforlu bir kimyevi tepkin oluşturmak için elektrik akımı kullanılmasına eş. Tuz cerahat önleyici vazifeyi görürken, ılık su gözeneklerini açar. Banyo esnasında iyonlar ayağa emilir ve tüm bedenin zehrinin giderilmesini sağlar.Tuz koyu hale kazançsa, bu usulün çalıştığı anlamına gelir.

MALZEMELER

 • – 1 su kadehi deniz tuzu
 • – 1 bardak banyo tuzu epsom tuzu
 • – 2 bardak kabartma tozu

HAZIRLIK

Bir tencerede azıcık su kaynatın, sonra tüm malzemeleri ilave edin ve azıcık kaynatın. Şimdi, ayaklarınızı koyacağınız kabı ılık suyla doldurun ve azıcık elma sirkesi ilave edin, sonra evvelden kaynatılmış karışımı buraya dökün. İyi bir netice almak için 30 dakika süresince ayaklarınızı bekletin. Bu magnezyum seviyenizi çoğaldıracak, teninizi hafifletip, vücudunuza temizletecektir. Bile ilk seansta kendinizi gevşemiş hissedeceksiniz.

Bu banyo zehirli maddelerin ayaktan atılması içindir. Sıcak ve tuzlu suda pozitif ve olumsuz iyonları yapan elektrigi kullanırlar. Kimyevi tepkin başlatmak için elektrik akımı kullanma metodudur, buna elektroliz denir. Tuzlu suda su moleküllerini enerji iyonuna indirgediği görülür.

Sıcak su ayaklardaki gözenekleri açar ve tuz iltihaplanmayı önleyici ve sıkılaştırıcı vazifeyi görür. Böylece iyonlar emilir ve ayaklardan detoks harekâtı başlatılır. Su rengi balçıklı hatta koyu bi renk halini alabilir. En az yarım saat süresince uzan ardından sıcak bir suda ayaklarını beklet. Suyun içine takribî bir çorba kaşığı tuz kat. Bu tuzlu sıcak suda da ayakların yarım saat kalsın.

2- Kil Detoksu

MALZEMELER

 • – Yarım su kadehi banyo tuzu
 • – Yarım bardak kil

HAZIRLIK

Ayağınızı koyacağınız kabı sıcak su ile doldurun ve Epsom tuzunu ilave edin. Daha sonra, bentonit kilini tahta bir kaşıkla azıcık su ile karıştırın, sonra kaba ilave edin. Bedeninizi zehirli maddelerden temizletmek için 20-30 dakika kadar ayaklarınızı içinde bekletin.

3- Oksijen Detoksu

MALZEMELER

 • – 1 çorba kaşığı kuru zencefil tozu
 • – 2 bardak oksijenli su

HAZIRLIK

Ayaklarınızı koyacağınız kabı ılık suyla doldurun ve zencefil ve oksijenli suyu ilave edin, ardından bedeninizden zehirli maddeleri çıkarmak için 30 dakika vakitle ayaklarınızın suyu emmesini bekleyin.

Tüm bu ayak detokslarından size en uygun olanı seçerek uygulamaya başlayın. En geç bir hafta içerisinde genel sıhhat gidişatınızda iyileşme ve hafifleme göreceksiniz. Sıhhatla kalın!

4 – Elma Sirkesi Detoksu

MALZEMELER

 • – Çeyrek fincan sirke

HAZIRLIK

Çeyrek fincan kadar sirkeyi ufak bir leğenin içinde azıcık suyla beraber karıştırın. Ayaklarınızı bu çözeltinin içine koyun. Ayak bu çözeltinin içinde 10 dk kadar bekletilir. Dinlendirmenin yanı sıra ayak mantarlarına çok iyi gelen bir yöntemdir.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla bireyin yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen..

“Bedeninizdeki Tüm Zehirleri Ayaklarınızdan 30 Dakikada Çıkarın” üzerine 8 yorum.

 1. Güzel detokslar tuzun birçok faydasını gördüm limonlu tuzda az miktarda katılırsa cilt üzerinde etkileri oluyor denemenizi tavsiye ederim

 2. Mrhb ben bunun Filipinler’de elektrik akımlı içinde suyun iadaptör olanı bir hafta ayaklarımdan kara su çıktı çok faydasını gördüm içinde adaptördü olanı nerede satılıyor ?nerede bulabilirim sizin attığınız fotoğrafta var yardımcı olursanız çok sevinirim tşk ederim saygılarımla Mustafa Çatuk tel 0532 2319382

  1. Elektrik akımlı dedikleriniz tamamen elektroliz olayıdır, kısacası yalandır, ayağınızdan çıkan kir pislik toksin vs. değil o iğrenç şeyler. İsterseniz ayağınızı suya sokmayın ve kap aynı tuzlu su ile doluyken boş halde çalıştırın makinayı, yine aynı pislik benzeri oluşumun meydana geldiğini göreceksiniz. İsterseniz youtube da kendi gözlerinizle de görebilirsiniz. Kısacası elektrikli ayak detoksu yalandır.

  2. Elektrikli suyun icineayaginızı koymazaniz bile o su kararacak kötü bir görüntü oluşacak. Bunun için bu yöntem doğru değil..

 3. Hayırlı günler bahsettiğiniz tuzları nereden elde edebilirim yardımcı olursanız sevinirim

 4. Suya adaptör koyduğunuzda o suyun içindeki bileşenleri ayrıştırır. Yosun, toprak, varsa kömür tozları vb o yöntem iyi su ve kirli suyu anlamak içindir. İyi günler.

 5. Akşamdan çorapların alt tarafına gelen şekilde bir tane soğanı hafif haşlayıp koyun. Ve yatın çoraplı. Sabah kalktığınızda soğanın zehiri vücudunuzdan boşalttığını deneyi leyeceksiniz. Devamlı ayda bir alışka lık yapın. İyi günler.

  1. Yarım soğan ya da yarım limonu ayak tabanlarınıza akşam çoraplarınızın tabanına koyun. Çoraplı uyuyun. Sabahleyin bedenin toksinlerini ayaklarınızda simsiyah deneyimler (tecrübe eder)siniz. İyi günler. Şifalar. İsmail Konyalı 04.03.2019

Bir cevap yazın