Bedeninizin Derinden Derinden Sizlere Yolladığı Ciddiye Alınması Gereken 10 İleti

Vücutlarımızın, dünya üzerindeki en karışık makinelerdir. Rastgele bir sofistike makine gibi, vücutlarımız da devamlı bize kasvetleriyle alakalı iletiler yollar. Fakat vücudumuzun bize yolladığı bu iletileri görmezden kazancız, ki bu çok büyük bir hatadır.

Vücudumuzun bize bir şeyler anlatma çalışma usullerinden, en ciddiye alınması gereken 10 tanesini sizler için Bright Side’dan derledik.

1. Göz altında koyu milleteler

Gözlerimizin altındaki koyu milleteler, yeteri kadar yatmadığımızda ortaya çıkarlar. Hekimler her gece en az 7-8 saat yatmamızı öneriyorlar. Fakat kansızlık gibi bir rahatsızlığın neticeyi olarak ortaya çıkıyor da olabilirler. Kansızlık ise vücudun yeterli kan hücresi üretmemesi anlamına gelir.

2. Parmaklarda renk başkalaşımı

Şayet parmaklarınızda sık sık renk başkalaşımı oluyorsa, bunun ciddi bir nedeni olduğunun farkına varmalısınız. Bu vaziyet kan damarlarında spazmlara neden olan bir dolaşım bozukluğu olan Raynaud hastalığından kaynaklanır.

3. Flu görüş

Şayet gözleriniz sık sık yoruluyorsa ve insanları güç görür veya klasik bir mesafeden yazıları güç okur olduysanız, astigmat olma tehlikeniz çok yüksek demektir. En kısa zamanda göz hekimini ziyaret etmelisiniz.

4. Gözünüzün önündeki lekeler

Nokta veya çizgi biçiminde bir hayli hali olabilir. Aniden ve genellikle parlak beyaz ışıkta görünürler. Gözünüzün önünde bir haftadan uzun bir zaman bu görüntüler olursa, bir göz hekimini ziyaret etmelisiniz. Bu vaziyet, kataraktın veya görme ile alakalı çok daha ciddi bir sualin bulgusu olabilir.

5. Karnınızdaki ‘müzik’

Karnınızdaki guruldama, bağırsaklarınızın çalışma sürecinden dolayı olur. Bu, çok sık olmuyorsa evham edilecek bir şey yoktur. Fakat karnınızın bu sesi kumpaslı bir biçimde çıkardığını fark ederseniz veya rastgele bir sızı/acı gidişatı yaşarsanız, dolaysız olarak hekime gitmeniz gerekir.

6. Cilt ceddilmesi

Cildinizin ceddilmesi, bedeninizin vitamin beceriksizliği yaşadığının göstergesidir. Balanslı bir beslenme programı, cildinizin daha önceki haline dönmesini sağlayacaktır. Ceddilmenin yanı sıra kaşınma da varsa, ertelemeden bir hekime danışmanız gerekir. Mantar enfeksiyonu kapmış olma olasılığınız bulunuyor.

7. Kısmi koku kaybı

Koku duyunuzdaki eksilme, yaşınız ilerledikçe asap sistemine verilen hasar neticeyi ortaya çıkar. Fakat genç iseniz ve koku duyunuzda kayıp yaşamaya başladıysanız, dolaysız bir hekime gitmelisiniz. Ciddi bir üşütmenin veya bir salgının habercisi olabilir.

8. Seğiren göz kapakları

Göz kapaklarının uzun zaman seğirmesi, gözlerinizin gereğinden fazla çalıştığına ve yorulduğuna işaret ediyor olabilir. Bunu aşmak için, gözlerinizi soğuk suda nemlendirilmiş pamuk pedlerle yıkamalısınız. Şayet işe afacan ve seğirme devam ederse, bir nöropatoloji uzmanından yardım almalısınız. Asap sisteminizdeki rastgele bir problemin göstergesi olabilir.

9. Kulaklarınızda çınlama

Kulak çınlaması, kulaklarınızda oluşan sesin ismidir. Bir Hayli insan bu gidişata aldırış etmez, rastgele bir biçimde sıhhat tehdidi oluşturduğunu düşünmez. Fakat devamlı olarak devam eden bir çınlama varsa, rastgele bir hastalığın bulgusu olabileceğini göz önünde bulundurun. Kulaklardaki çınlamanın en yaygın nedeni, uzun zaman hengameye maruz kalmaktır.

10. Omuz ekleminin yerinden oynaması

Bazı insanların omuz eklemleri gevşektir ve değişik istikametlerde hareket ederler. Bu gidişatı yaşayan fertler, elastik bağ dokusuyla doğmuş olabilirler veya rastgele bir spor kazası yaşamış olabilirler. Eklemlerin yerinden oynaması, her iki gidişatta da sıhhat açısından risk oluşturur.

“Bedeninizin Derinden Derinden Sizlere Yolladığı Ciddiye Alınması Gereken 10 İleti” için bir yorum

Bir cevap yazın