Wireless Kablosuz Modemin Çocuklara ve Bebeklere Hasarları

Konutlarınızdaki, wireless ve kablosuz bebek alarmları kansere yol açabiliyor. Elektromanyetik lekeliliklerden korunabilmek için bu bilgilere dikkat etmeliyiz!
İnsanoğlunun yaşamını kolaylaştırmak emeliyle süratle büyümeyi sürdüren teknoloji, ne yazık ki ehemmiyetli sıhhat problemlerini da birlikteliğinde getiriyor.

Kanser, kalp krizi, diyabet ve obezite 21. asrın en yaygın ve en ölümcül hastalıkları olarak kesintisiz gündeme kazançken, faize sağlığı da ehemmiyetli bir tehlike altında. Uzmanlar, tam bu hastalıklara taban hazırlayan en büyük düşmanlardan biri olarak da elektromanyetik ışınımı gösteriyor.

Baş sızısı ile göz yanmasına yapıyor
İnsanlık, sanayi devriminin ardından çağdaş yaşamda ne sonuç vereceğini öğrenmediği bir elektromanyetik alanda hayatını sürdürmeye başladı ve ‘uslu ev’ kavramı, her yere baz istasyonlarının kurulması olarak idrak edilmeye başlandı.

Elektromanyetik ışınıma maruz kalmanın kısa müddette sezilen tesirlerinin baş sızıları, göz yanması, bitkinlik, halsizlikler, baş dönmesi ve gece uykusuzluğu olarak ortaya çıktığını dile getiren Prof. Dr. Selim Şeker, elektromanyetik lekeliliğin intihar hadiselerine de yol açtığı, araştırmaların bu bilgileri doğruladığını vurguladı.

Kablosuz İnternet kullanımları bebeklerde ve çocuklarda kanser tehlikesini arttırıyor
Evde wireless ve kablosuz bebek alarmları ciddi bir risktir. Wi-Fi ve kablosuz bebek alarmları, evin içerisinde riskli bir ışınım dalgası alana getiriyor. Bu dalgalar, esasen kafatası ince olan bebeklerin beyinlerine direk olarak temas edebiliyor. Bu da bebeklerde kanser riskini çoğaldırırken, tutumsal meselelere de yol açabiliyor.

Peki uzmanlar bu mevzuda ne öneriyor
Cep telefonu ile yapılan görüşmelerinin olabildiğince kısa yakalanmasına itina gösterin.
Çocuklara telefonlarınızı vermeyin ve telefonu çocukların yakınında tutmayın.
Kulaklık kullanmaya çaba edin.
Telefonu kulağınıza fazla yanaştırmayın başka bir deyişle arada mesafe bırakın.
Sinyalin eksik olduğu yerlerde telefonla konuşmayın.
Ayrıca dizüstü bilgisayarları kucakta ve şarjdayken kullanmayın.

Solaryumun da kanser tehlikesini ehemmiyetli derecede artırdığını anımsatmak isterim.

Elektromanyetik ışınım, bayanlarda meme kanserini harekete geçirirken erkeklerde ise sperm rakamında eksilmelere yol açıyor.

Bir cevap yazın