Yağ Yakıcı Göbek Eriten, Aromalı Su Nasıl Yapılır?

Aromalı Detox Suyu Nasıl Yapılır?

DETOX SUYU NEDİR? DETOKS SUYU İLE ZAYIFLAMA

Detox suyu son zamanlarda oldukça popüler olan aromalı sulardır. Bireyler zayıflamak emeliyle, zehirli madde atmak emeliyle, suya aroma katması emeliyle detox suyu seçim ederler. Ayrıca irin önleyici, sindirim tertip edici veya sızı kesici özellikleri olan detox suyu hazırlamak da muhtemel.

Sağlık için her gün kesinlikle 6-8 bardak su içilmesi öneri edilmektedir. Su bedende ki uzuvların kumpaslı ve sıhhatli çalışması için, cilt hoşluğu için oldukça yararlıdır. Her gün içtiğiniz suyun içerisine dilediğiniz meyve veya sebzelerden ilavelerseniz hazırladığınız bu suyun bir hayli yararını görebilirsiniz.

Detox Suyu Faydaları
Özellikle greyfurt, limon, salatalık, elma, tarçın gibi yiyecekler ile hazırlanan detox suyu zayıflamada olukça yararlıdır. Metabolizmayı süratlendirir, yağ yakımını kolaylaştırır.

Yine limon, nane veya salatalık kapsayan sular bedende ki zehirli maddeleri atmaya destekçidir. Ayrıca idrar söktürücü özelliği sayesinde bedende su yakalamayı önler.

Özellikle yaz aylarında içerisinde kivi veya çilek attığınız suları seçim edebilirsiniz. Çilek cildi hoşlaştırmada çok etkilidir.

Zencefil ve limonu suyunuza ilave ettiğinizde ise natürel bir sızı kesici elde etmiş olacaksınız.

Detox Suyu Nasıl Yapılır?

Detox suyunu evinizde basitlikle her gün hazırlayabilirsiniz. Alışkanlık haline getirdiğinizde ne kadar tesirli olduğunu göreceksiniz. Yapmanız gereken sadece sırça bir su şişesine dilediğiniz malzemelerden birkaç dilim ilave edip 2-3 saat bekletmek. İçerisine ilave ettiğiniz meyve, sebze veya baharatlar bir zaman suda benimsendikten sonra gün içerisinde detox suyunuzu yavaş yavaş harcayabilirsiniz. Gün içinde suyunuz bittikten sonra aynı malzemelerin üzerine tekerrür su ilave edip tekerrür içebilirsiniz. Fakat ertesi gün yeni malzemelerle suyunu hazırlamayı unutmayın.

Bir cevap yazın