Yağ Yakmak ve Kolesterol Hakimiyeti için Patlıcan Suyu

Fazla akışkanların ve zehirli maddelerin arınılmasına destekçi olmanın yanı sıra, patlıcan suyu kendinizi daha tok sezmenizi sağlar, yemek yeme isteğinizi hakimiyet etmenize destekçi olur.

Kiloyu ve kolesterol seviyelerini hakimiyet etmek, sıhhat üzerindeki negatif tesirleri aşinayı için bir çok insanın önceliği haline geldi.

Kolay estetik algısının ötesinde, bedendeki yağ birikimi kalp hastalığı, şeker hastalığı ve eklem hastalıkları gibi kronik problemlere neden olabilir.

Bu sebeple sıhhat ve beslenme uzmanları, hayat stilinizi iyileştirebilecek bir dizi sıhhatli alışkanlık ve teklif sunmaya başladı.

Gıda bedeli sayesinde fazla kiloları daha basit kaybetmenize destekçi olacak sıhhatli seçeneklere işaret eden bir dizi “şikeler”den de bahsediliyor.

Patlıcan suyu hem kan dolaşımının arınılmasını hem de kilo vermeyi basitleştiren natürel bir seçenektir.

Bu meşrubat, bedeninizi daha fazla kalori yakmak ve hasarlı lipitleri ortadan kaldırmak için harekete geçiren antioksidanlar bakımından çok zengindir.

Düzenli tüketimi, özellikle kilo vermede eforluk sürükleyen insanlar için perhiz programına eklemlenebilecek büyük bir destektir.

Peki, patlıcan suyunun verimleri nelerdir?

Mevzu yağ yakma olduğunda bu sebzenin başlıca avantajlarından biri, çok ölçüde gıda ve çok az ölçüde kalori sağlamasıdır.

Suyun ehemmiyetli içeriği, akışkan tutulumunu ve iltihaplanmayı yasaklayan bir diüretik tesir sağlar.

Güçlü bir antioksidan olan E vitamini sayesinde patlıcan suyu daha iyi bir kan dolaşımı sağlar ve kalp rahatsızlığı tehlikesini azaltır.

Ayrıca potasyum ve sodyum açısından zengindir. Bunlar doğru ölçülerde kullanıldığı zaman asap sistemini ve kardiyovasküler sisteminizin sıhhatini iyileştirebilir.

Patlıcan suyunu harcamak aynı zamanda metabolizma işlevlerinizi geliştirirken, kan şekeri seviyelerini hakimiyet eder ve bedeninizin detoksunu destekler.

Lif içeriği bağırsak hareketlerini çoğaldırır ve kabızlık ile gaz gibi meseleleri önler.

Lif daha tok sezmeniz ve yağların damarlarda birikmesi yerine bağırsaklarda emilmesini çoğaldırmak için birebirdir.

Göz arkasını edilmemesi gereken diğer bir özellik ise, patlıcanın safra yapımını uyarması ve karaciğerin yağ yakalamasını önleyerek bu uzvun sıhhatini geliştirmesidir.

Patlıcan, içeriğindeki bol ölçüde magnezyum ve demir ile anemi ve bağışıklık sistemi hastalıkları sürükleyenler için birebirdir.

Yağları yakmak ve kolestrolü hakimiyet etmek için patlıcan suyu hazırlanışı

Patlıcan suyunu hazırladığınız ve harcadığınız zaman, yalnızca genel sıhhatinize fayda sağlayıp kilo vermekle kalmaz, aynı zamanda yevmiye hayat etkinlikleriniz için çok daha fazla enerjiye sahip olursunuz.

Daha evvel bahsetmediğimiz bir diğer avantaj ise, bu meşrubatı hazırlamanın çok basit ve ucuz olması – zira malzemeleri her markette bulmak mümkün.

Haydi gelin, yapalım.

Malzemeler

 • 1 orta boy organik patlıcan
 • 1 limonun suyu
 • 1 litre su
 • 1 büyük sırça kavanoz

Hazırlanışı

 • İlk olarak patlıcanları azıcık organik elma sirkesi ve sodyum bikarbonat ile durulayın.
 • İyice dezenfekte olduktan sonra küplere doğrayın.
 • Bunları sırça kavanoza koyun ve bir litre suyu ekleyin.
 • Limonun suyunu sıkın. Sırça kavanoza ekleyin.
 • Bu meşrubatı buzdolabına koyun ve bir gece süresince bekletin.

Patlıcan suyunu nasıl ve ne kadar harcamalı?

 • Detoksu desteklemek için, bu meşrubatı her ay 7 gün süresince arkasını arkasına içmelisiniz. 
 • Ayrıca haftada üç defa ya da öğünlerin dışında her yemek yeme lüzumu dinlediğinizde tüketebilirsiniz.
 • Bir litre su günde bir kaç kadeh olarak harcanmalı. Mesela her öğünden evvel bir kadeh biçiminde…

Kilonuzu hakimiyet etme mevzusunda en iyi neticeleri elde etmek için, meyve ve sebze tüketimini artırmanız ve yağlı, şekerli besinleri ve arıtılmış edilmiş unlu mahsulleri eksiltmeniz ideal bir fikirdir.

Ayrıca her gün en az 30 dakika egzersiz yapmalısınız.

Bu kolay ipuçlarını izleyerek haftalar içinde birkaç santim kaybedebilirsiniz. Bununla beraber, herkesin metabolizmasının değişik biçimde çalıştığını ve bazı insanlar için bu sürecin daha uzun sürebileceğini anımsatmak isteriz.

Patlıcan içeriğindeki solanine maddesi suratından fazla ölçüde ham yenmemelidir zira bu madde kusmaya ve ishale neden olan bir alkaloiddir. Ancak bundan korkacak bir şey yoktur. Burada önerdiğimiz ölçüde harcarsanız rastgele bir mesele yaşamayacaksınız.

Bir cevap yazın