Yangından Bebeği Köpek Bakın Nasıl Kurtarmış

Yeni doğmuş bir bebekle aynı evde hayvan bakılmasına çoğu insan karşıdır hele ki bu köpek saldırganlığıyla öğrenilen pit bull türü ise!

Ancak içeriğimize mevzu olan pit bull türü köpeğe yaşamını borçlu olan bir bebek var.

Konutun sahibi gece yarısı köpeğin havlamalarına bir anlam vermeye çalışıyordu. Ardından arka kapıyı tırmalamaya başlayan kahraman köpeğimiz Sasha olağanda havlamazdı ve bu nedenle aileyi alarma geçirdi.

Sasha ve konutun yeni bebeği 7 aylıklardı. Birlikte yatan, birlikte oynayan dostların arasında eforlu bir bağ oluştu ve komşunun evinde çıkan yangını herkesten evvel fark etti. Yangını aileye haber veren Sasha’nın bir sonraki gayeyi tabi ki reyin dostu oldu. Odasına koşarak bezinden tuttuğu bebeği tehlikesiz bölgeye eriştiren Sasha kahraman duyuru edildi. Aile, şayet Sasha onları uyarmasaydı her şey için çok geç olabileceğini söylüyor.

Pit bull türü köpekler doğuştan saldırgan köpekler değildir. Ancak bir canlıyı nasıl yetiştirdiğiniz oldukça ehemmiyetlidir. Sevgiyle gelişen canlılar hiçbir zaman kötü eylemlerde bulunmazlar. Umuyoruz ki bu vaka kavga ettirilen ve önyargıyla yanaşılan pit bull türü köpekler için bir farkındalık yaratır.

Bir cevap yazın