Yanıbaşınızda limon dilimleri ile yatmanın fantastik verimleri

Limonun insan sıhhatine olan katkısı saymakla bitmiyor.

Peki limonların kapsadıkları vitaminler haricinde de sıhhatimize katkısı olduğunu öğreniyor muydunuz? Hatta limonu harcamanıza dahi gerek kalmıyor. Limonun hiç öğrenmediğiniz yararlarını bilmek için okumaya devam edin.

Muhtemelen bunu öğrenmiyordunuz. Üç dilim limon parçasını yatağınızın baş ucuna koyun.

Bunu yapmanız halinde:

  • Odanızın kokusu değişecek ve odanız ferahlaşacak.
  • Daha iyi soluk alacaksınız, soğuk algınlığına tutulma tehlikeniz eksilecek ve astım hastasıysanız daha iyi sezdiğinizi farkedeceksiniz.
  • Akşamdan kalma hissini üzerinizden atacak ve daha devingen uyanacaksınız.
  • Enerji meşrubatının sağladığı enerjiden daha aşırısına sahip olacaksınız.
  • İşte daha iyi bir gün geçirmek için bu kadar kolay bir şeyi yapmak yeterli.

Ünlü Hintli hekim JV Hebbar limon yağının yararlarının da saymakla bitmediği söylemeler yaptı.

İşte limon yağıyla yapabilecekleriniz:

Dişlerinizi beyazlatın

Limon yağı, hindistancevizi yağı ve karbonatı karıştırın. Daha sonra bu karışımla dişlerinizi iki dakika süresince fırçalayın. Dişleriniz bembeyaz olacak.

Kıyafetlerinizdeki kötü kokuyu giderin

Bazen yıkanan çamaşırlarımızı çamaşır aygıtında unuturuz ve çamaşırlar nem kokar. Bu çamaşırların üstüne birkaç damla limon yağı damlattığınızda çamaşırlarınızın harikulade koktuğunu göreceksiniz.

Ellerinizdeki kötü kokuyu çıkarın

Balık yaptıktan sonra ellerinizde kokusu mu kalıyor? Akışkan deterjanınıza azıcık limon yağı ilave edip ellerinizi yıkayın. Kokunun hemen gittiğini farkedeceksiniz.

Kimyevi olmadan paklik yapın

Banyonuzda kimyevi kullanmaktan beğenmiyor musunuz? 40 damla limon yağı, 20 damla su ve azıcık sirkeyi karıştırın. Kimyevi yerine bu karışımı kullanarak banyonuzu arının. Her yer pak ve pırıl pırıl olacak.

Suratınızı hoşlaştırın

Limon yağı cildinizi yumuşatır ve ıslatır. Sivilceleri de geçirir. Tek yapmanız gereken limon yağı, kabartma tozu ve balı karıştırıp sivilce olan bölgeye uygulamanız.

Mücevherlerinizi parlatır

Kuru beze limon yağı dökün ve mücevherlerinizi arının. Pırıl pırıl görünecekler!

Kilo vermede takviyecidir

Suyunuza iki damla limon yağı damlatın. Bundan günde üç kere için. Sindirim sisteminiz daha iyi çalışacak ve uzun vadede kilo vereceksiniz.

Ruh halinizi dengeler

Limon yağı aromaterapisi ile sık sık bunalıma giren şahısların rehabilitasyon edildiği biliniyor.

Yapışkan kirleri çıkartın

Koltuğunuza veya giysilerinize sakız yapıştığı olmuştur. Bir dahaki sefere o bölgeye azıcık limon yağı damlatın ve beklettikten sonra rahatlıkla çıkartın.

Asap sisteminizi güçlendirin

Limon yağı, asap sisteminizi kuvvetlendirir ve üşütmenizi maniler. Limon yağını hindistancevizi yağıyla birlikte karıştırıp göğsünüze sürün. Gördüğünüz gibi limon ve limon yağının verimleri saymakla bitmiyor. Kulağa en hoş geleni ise harcamadan dahi limonların sıhhatimize olan katkıları.

Limon ve limon yağının bilinmez verimlerini bilmeleri için yazıyı paylaşmayı unutmayın.

Kaynak ► http://www.saglikhaberleri.com.tr/sifali-nebatlar/yanibasinizda-limon-dilimleri-ile-uyumanin-fantastik-faydalari-h103890.html

Bir cevap yazın