Yanık Rehabilitasyonunda Onu Kullanın

Yaz aylarıyla çoğumuz denizin ve güneşin tadını çıkardı. Ama her hoş şeyin bir sonu var ve tatil bitti. Tatilden geriye cildinizdeki deniz yanığı kaldı. Peki deniz yanığı nasıl geçer? Deniz yanığına ne iyi kazanç?

Yoğurt: Öğrenilen en daha önceki ama en tesirli usullerden biri yoğurttur. Buzdolabında bekletilmiş soğuk yoğurdu, yanık olan bölgelere sürüp, bekleyin. Bunu günde 3-4 kere yaparsanız acınızın eksildiğini hissedeceksiniz.

Siyah çay: Deniz yanığı için natürel ve sıhhatli usullerden biri de siyah çaydır. Siyah çayı, yanık olan bölgeye ufak poşetler biçiminde yerleştirebilir ya da sarih olarak koyabilirsiniz. Acı ve yanma hissini kaldıracak bu usul sizi oldukça rahatlatacaktır.

Zeytinyağı: Deniz yanığı rehabilitasyonunda zeytinyağının oldukça bereketli olduğu öğrenilir. Yanıklardan kaynaklanan yanma ve acı hissini ortadan kaldırırken, ciltte yanmadan dolayı alana gelen gerginlikleri ortadan kaldırarak cilt de yumuşaklık ve canlılık hissi verir.

Aloe Vera: Aloe Vera’nın deniz yanıkları için oldukça tesirli olduğu tespit etilmiştir. Aloe Vera suyu ve kreminden yanık olan bölgeye sürerseniz, hem sızı ve acı hissiniz eksilir hem de cildiniz ıslar.

Bir cevap yazın