İhtiyarlama Belirtileriyle Gayret Etmeye Takviyeci 10 Meyve

Genç, sıhhatli bir cilde sahip olmaya devam etmek mi istiyorsunuz? İhtiyarlama bulgularıyla natürel yoldan gayret etmeye takviyeci 10 meyveyi öğrenin.

Sıhhatli ve parlak bir cilde sahip olmanın ne kadar ehemmiyetli olduğunu hepimiz biliriz.

Ancak, cildiniz zamanla elastikliğini kaybeder. Buna ek olarak, seneler geçtikçe minik kirlerin oluştuğunu fark edebilirsiniz.

Bu nedenle sizler için, ihtiyarlama bulgularıyla gayret etmeye ve cildinizi genç ve sıhhatli olarak gözetmeye takviyeci olacak 10 meyvenin listesini yaptık.

1. Kırmızı meyveler

Bu meyve ailesi çilek, frambuaz, yaban mersini ve böğürtlen kapsar.

Kırmızı meyveler içeriğindeki yüksek ölçüdeki antioksidan ve C vitamini ile cildinizi sıhhatli tutar.

Bu demektir ki siz onları yediğiniz zaman, cildinizdeki kolajeni gözetirsiniz ve böylece cildinizi kirsiz yakalamaya takviyeci olursunuz.

Öte yandan, kırmızı meyveler yemek yalnızca ihtiyarlama bulgularıyla gayret etmenize takviyeci olmaz. Buna ek olarak, yağ oranları düşüktür, bu nedenle aynı zamanda kilo vermenize de takviyeci olur.

2. Nar

Nar, cildinizi tabaka tabaka yenilemeye takviyeci olur. Toplamda, tam cildinizi gerçekten yeniler.

Aynı zamanda riboflavin ya da B2 vitamini de kapsar. Bu, enerji yapımı ve cildinizi, tırnaklarınızı, saçınızı ve korneanızı sıhhatli yakalamak için çok önemlidir.

3. Avokado

Avokado, E ve kompleks B vitaminleri açısından muazzam bir kaynaktır. Hayal edebildiğiniz üzere, ikisi de yumuşak ve elastik bir cilt için hayati ehemmiyet taşır.

Sanki bu yeterli dokunulmuş gibi, avokado aynı zamanda gıdaları da emer. Bu nedenle şayet avokado yerseniz, öteki gıdalardaki yiyeceklerden imkânınız da artar.

4. Kivi

Şayet ihtiyarlama bulgularıyla gerçekten gayret etmek isterseniz, perhizinize kiviyi de ilave etmelisiniz. Bu meyve yüksek ölçüde antioksidan kapsar ve bu da size şu mevzularda dayanak eder:

 • Cildinizi sıhhatli tutar.
 • Kırışıklıkları önler.
 • Cildinizin kalınlığını, elastikliğini ve sıkılığını artırır.
 • Kolajen üretir.

5. Karpuz

Karpuz büyük oranda su kapsar ve bu da yeterince su almış, nemli ve beslenen bir cilde dönüşür.

Karpuz yemek cildinizin renginin solmasını ve ihtiyarlama ile alakalı kirlerin oluşmasını önlemeye takviyeci olur.

6. Muz

Muz bol ölçüde, cildinizi genç ve elastik yakalamaya takviyeci B6 vitamini ve C vitamini kapsar.

Buna ek olarak, muzda yüksek ölçüde bulunan antioksidan ve magnezyum, bedeninizi erken ihtiyarlamaya neden olan özgür radikallerin hasarından korur.

7. Elma

Elmanın cildiniz için sağladığı pek çok verimin yanında, iki tanesi öner çıkar: cildinizin yeterli su almasını ve detoksifikasyonu destekler.

Buna ek olarak, içeriğindeki yüksek orandaki E vitamini sayesinde aynı zamanda daha genç görünmenize dayanak eder.

Kırışıkların ilerlemesini önlemek için elma sirkesi harikulade bir alternatiftir,zira cildinizin pH seviyesini balansta yakalamaya dayanak eder. Bu, ihtiyarlama bulgularıyla gayret etmek için çok önemlidir.

Bu verimlerden faydalanabilmek için günde bir elma yiyebilir ya da bir çay kaşığı elma sirkesini bir bardak suya karıştırıp içebilirsiniz.

8. Mango

Bu lezzetli meyve ihtiyarlama bulgularını ertelemeye dayanak ederken aynı anda size cilt sıhhatiniz için hayati ehemmiyet taşıyan bir sürü vitamin ve mineral sağlar.

 • Her şeyden evvel, beta karoten cildinizi yenilemeye ve ona natürel bir ışıltı vermeye dayanak eder.
 • Yüksek ölçüde A vitamini içeriği, yara görüntüsünü ve cildinizdeki izleri yok eder.
 • Buna ek olarak mango, siyah noktalarla ve sivilcelerle de gayret etmeye dayanak eder.
 • Son olarak mango kabuğu, cildinizde güneşe fazla maruz kalmaktan ortaya çıkan kirlerden kurtulmanızı sağlayabilir.

Mango kabuğunun bu yararlarından faydalanabilmek için yapmanız gereken tek şey; onu kurutmak, toz hale getirmek ve yoğurtla karıştırmaktır. Bu maskeyi suratınıza uygulayın ve 30 dakika bekleyin.

9. Papaya

İster yiyin ya da dolaysız olarak cildinize uygulayın, papaya içeriğindeki A, E ve C vitaminleri sayesinde mucizeler yaratır.

 • Öncelikle, içeriğindeki A vitamini faal olmayan proteinleri devirerek ölü hücrelerden kurtulmaya takviyeci olur.
 • Sonra, E vitamini; içeriğindeki antioksidan, yenileyici ve gözetici tesiri ile hayati ehemmiyet taşır, özellikle de ihtiyarlamaya neden olan özgür radikallere karşı.
 • Son olarak, C vitamini hücredeki Deoksirübo Nükleik Asit’nın hasar görmesini yasaklayan ve kolajen birleşimini geliştiren, kolajenin cildiniz tarafından emilimini artıran, eforlu bir antioksidandır.

Bir cevap yazın