Yatağınızın Yanında Her Zaman Bir Kase Soğan Bulundurun! Sebebi mi? Bilmeye hazır olun!

Sebze ve meyvelerin verimleri saymakla bitmez ancak buzdolabınızda başka hangi mucizeler var öğrenmek istemez miydiniz?

Her gün bir sürü meyve ve sebzeyi tatları hoş olmasa da, sağladıkları vitamin ve mineraller için harcıyoruz. Devamlı hekime gitmektense bu tercihi bir haylimiz yapıyoruz.

Toprağın bize verdiği nimetlerden bir öbürü ise soğandır, bedeli pek öğrenilmese de…

Elbette pişirdiğimiz yemeklerde ve salatalarda sıklıkla soğan kullanıyoruz ancak soğanın sıhhatiniz için ne kadar bereketli olduğunu öğreniyor muydunuz?

Soğan = İlaç

Birçok çalışma soğanın kalp için bereketli olduğunu ispatladı. Soğanın yaydığı koku hidrojen sülfür kapsar ve bu maddenin damarlar üzerinde pozitif tesiri vardır.

Buna ek olarak, soğan – özellikle kırmızı soğan – antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Bedeninizi olması gerektiği vaziyette yakalama ve bağışıklık sisteminizi olabildiğince kuvvetlendiren içeriklere sahiptir.

Orta çağlarda soğan konutların dışına asılırdı ve veba sporlarını emerek konutun soğukkanlılarını gözeteceğine inanılırdı.

Bu günlerde, natürel olarak öğreniyoruz ki soğan bu tip bir emelle kullanılmıyor. Bunun yerine aşılar, ilaçlar ve öteki rehabilitasyon usullerini kullanıyoruz.

Soğan Öksürük Düşmanıdır

Artık yüzleşmenin müddeti geldi. Nezle ve grip virüsleri çok daha süratli dağılıyor ve daha geç iyileşiyor. Şayet uzun zamandır geçmeyen bir öksürüğünüz varsa ve henüz sınamadıysanız size birkaç teklifimiz var.

Ne yapmanız gerekiyor:

  1. Yarım soğanı bir kaseye yerleştirin veya doğrayadabilirsiniz.
  2. Soğanın üzerine su kaynatıp dökün ancak su seviyesi soğanı geçmesin. Kaseyi yatağınızın yanına veya altına yerleştirin.
  3. Sabahına uyandığınızda odanızda apaçık bir soğan kokusu alacaksınız ancak bu sayede öksürüğünüzden de kurtulmuş olacaksınız.

Ucuz, Hasarsız ve Natürel

Sizi öğrenmiyoruz ama bizler bu tip ucuz ve natürel usulleri sınamaya bedel buluyoruz. Usulü sınayan takım dostlarımıza göre kullandıkları öksürük ilaçlarına mukayeseyle çok daha etkili.

Şayet ki usulün işe yaradığından kuşku ediyorsanız, sınamaktan ne kaybedersiniz ki? Birkaç saat soğan kokacak bir odadan başka kaybedecek hiçbir şeyiniz yok! Uygulaması basit, ucuz ve bedeninize tamamen hasarsız.

Sınayan dostlarımız oldukça hoşnut. Hava yolları açıldı, rahat soluk alıp veriyorlar ve öksürüklerinden yapıt kalmadı ve netlikle öneri ediyorlar.

Belki de bu surattan her birimiz hasta olurken onlar sıhhatli bir biçimde yaşıyorlar. Kim öğrenir? Ancak sınamaya bedel olduğunu söylemek zorundayız.

Soğana bir şans tanıyacak misiniz? Neticeleri yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Bir cevap yazın