Eskimiş ve dökülen saçlar için natürel rehabilitasyon usulleri

Kuru, eskimiş ve dökülen saçlara sahipsen, her evde bulunan malzemeler ile uygulayabileceğin natürel rehabilitasyonları sınayabilirsin. İşte eskimiş ve dökülen saçlara iyi gelen natürel malzemeler…

Hindistan cevizi sütü

Eskimiş ve dökülen saçlar için hindistan cevizi sütü en tesirli rehabilitasyon usulüdür. Hindistan cevizi sütü, saç gelişimini sağlayan besleyici öğeler açısından oldukça zengindir. Potasyum, demir ve yağ asitleri kapsar. Saç diplerini beslediği gibi, sıcak ve lekelilikten gözeterek ıslatır.

Hindistan cevizi sütündeki yağ asitleri ise, saç tellerindeki kırılmaları önler ve keratin misyonu görerek saçı kuvvetlendirir. Her gün hindistan cevizi sütünü saç diplerine sürerek birkaç saat bekletirsen tesirli neticeler alabilirsin.

Yumurta maskesi

Yumurta maskesi, aşınan ve dökülen saçlar için uygulanan en yaygın rehabilitasyonlardandır. Bunun nedeni, yumurta beyazının onarıcı ve besleyici özelliğe sahip olmasıdır. Yumurta beyazı iyot, selenyum, fosfor, demir, kükürt ve çinko kapsar. Dökülen saçlar yerine yenilerinin çıkmasını sağlar ve daha parlak, yumuşak, sıhhatli saçlara sahip olmana destekçi olur.

Soğan suyu

Soğan suyu, yüksek kükürt içeriğine sahiptir. Saç diplerindeki kan dolaşımını süratlendirir. Yavaş kan dolaşımına sahip saç teni, ölü ten hücrelerine neden olduğu için saç dökülmelerini tetikler. Bu surattan, saç ve saç tenine soğan suyu uygulamak saç dökülmelerini önleyecektir. Aynı zamanda kükürt saçı kuvvetlendirip yenileyecektir.

Soğan suyu, anti bakteriyel özelliğe de sahiptir. Saç dökülmesine neden olan kafa tenindeki bakteri ve mikropları yok eder. Haftada bir defa, birkaç dakika uygulayacağın soğan suyu ile saçlarında gözle görülür bir metamorfoz olacak. Soğan kokusu kalmaması için şampuanla durula.

Patates suyu

Saçların kuru, ince ve kırılgansa patates suyu şahane bir rehabilitasyon usulüdür. Eksik besleyici içeriğe sahip saç telleri dökülmeye başlar. Patates, B6, A ve C vitamini bakımından oldukça zengindir. Aynı zamanda fosfor, manganez, kalsiyum ve niyasin kapsar. Taze patates suyunu saç diplerine uygulamak saçın kurumasını ve kelliği önler.

Limon suyu

Eskimiş saçlar ile natürel yollarla savaşmanın bir öteki yolu ise limon suyudur. Limon suyu, düşük pH kıymeti sayesinde tendeki ölü hücreleri ve yağlanmayı önlemekte oldukça tesirlidir. Zengin vitamin içeriğiyle saç gelişimini destekleyen limon suyu, kepeklenme meselesini de yok eder.

Bir cevap yazın