Yoğurt Suyunun Bereketleri

Yoğurt suyu çok bereketlidir. Zira yoğurdun içerisinde bulunan tüm mineral, vitamin ve proteinleri ve aminoasitleri bünyesinde barındırır.
– Yoğurt suyu; kemik, diş ve saç gelişimi için çok verimli olduğundan çocuklarımız için de eşsiz bir gıda kaynağıdır. Günün hemen hemen her saatini harcanabilir. Ayrıca yaşlılarda kemik erimesini yasaklamada çok ehemmiyetli rolü vardır.

– Yapılan araştırmalara göre yoğurt suyunun içinde bulunan bakteriler anti-kanserojen tesiri özelliğiyle kanser hastalıkları daha başlamadan yasaklamakta ve bedende kötü mizaçlı urların gelişimi yoğurt suyunda bulunan probiyotikler sayesinde önlenebilmektedir.

– Yoğurt suyu böbrek emeliyle de kullanılabilen bir yiyecektir. Böbrek kumları ve böbreklerde taş meseleyi olanların küçük çaptaki kum ve taşları düşürebilmeleri için yoğurt suyu içmeleri nasihat edilir. Yoğurdun sarı suyunun faydaları arasında böbrekleri arınıcı tesiri de bulunur.

– Zayıflamak emeliyle perhiz yapanların bedenlerinde vitamin ve minerallerde kayıplar yaşanır. Perhiz yapanların netlikle vitamin ve mineral ambarı olan yoğurt suyunun harcamaları ehemmiyetle nasihat edilir..

– Yoğurt suyu tiroit bezlerinin çalışmasına ve guatr hastalığının önlenmesine destekçi olur. Kısacası yoğurt suyu guatrı hastalığına ve tiroide iyi gelen yiyecekler arasında ön sıralarda yerini alır.

– Yoğurt suyu hazımsızlığa ve mide hastalıklarına da iyi kazanç.

– Kolesterolü dengelemede destekçi olan yoğurt suyu bedende hasarlı zehirli maddelerin atılmasında da ehemmiyetli rol oynar.

– Vücudumuzun metabolizma süratini yavaşlatmadan gözetebilmek için yoğurt suyundan olası olduğunca fazla yararlanmak ve yoğurt suyu içmekte fayda vardır.

– Yoğurt suyunun diyabet hastalarında şeker düşürücü bereketini de gözardı etmemek gerekir.

– Bedenin sıhhati ve gelişimi için bu derece ehemmiyetli olan yoğurt suyu, cilt hoşluğu ve cildin beslenmesi için de önerilir. Cilt buruşuklukları, kirler ve sivilcelere karşı natürel bir rehabilitasyon usulü olarak kullanılabilir, cildi gençleştirir ve hoşlaştırır. Ciltte sonradan oluşan izler ve kirler için 1 ay kullanıldığında kirlerde ciddi eksilme olur.

Bir cevap yazın