Yoğurt ve Kabartma Tozu Maskesi

Yoğurt ve kabartma tozu maskesi cildinizdeki yağlanmayı hakimiyet edebilmeniz için önerilen en ideal maskelerden biridir. Cildinizdeki fazla yağlanma iltihaplı sivilce sivilce ve oluşan siyah noktaya neden olduğu için bu tip cilt meselelerinde yoğurt ve kabartma tozu maskesi uygulayarak bu meselenizden kurtulmak mümkündür.

Yoğurt ve Kabartma Tozu Maskesi’nin Pratik Tarifi

3 çorba kaşığı yoğurt
1 çay kaşığına yakın kabartma tozu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Bir kaseye koyduğunuz bu malzemeleri hoşça karıştırdıktan sonra cildinize ince biçimde sürün. Maskeyi cildinizde yarım saate yakın bekletin. Bu müddetin sonunda cildinizden hafifçe ovarak çıkarın. Ardından ılık su ile bolca durulayın. Bu operasyonu yaptıktan sonra maden suyuylada cildinizi silebilirsiniz. Haftada bir kere uygulanabilir. Kirleriniz için ideal bir maskedir.

Yoğurt ve Kabartma Tozu Maskesi Hangi İşe Verim?

Yukarıyadaki tanımını verdiğimiz maske sivilce ve iltihaplı sivilce kirlerine iyi geldiği gibi mevcut sivilceleri geçirmek içinde kullanılabilir. Cerahatli iltihaplı sivilce ve sivilcelerin köküne kadar tesir etmesiyle cerahati dağıtabilir ve tekerrür sivilce oluşmamasına destekçi olabilir. Siyah noktalarınız içinde kullanılan bu maske cildinizde peeling tesiri yaparak ve bu sayede cildinizin tamamen pürüzsüz bir hale gelmesine destekçi olabilir.

Cildinizde kuruluk ve yanma şikayeti olmaması için ıslatıcı kullanmanız önerilir.

“Yoğurt ve Kabartma Tozu Maskesi” üzerine 0 yorum.

  1. Geri bildirim: Ayak Nasırını Geçiren Yoğurt ve Sirke Tasviri

Bir cevap yazın