Yüksek tansiyona ne iyi kazanç?

Hipertansiyon olarak da öğrenilen yüksek tansiyon şahısların sosyal ve iş yaşamını negatif istikamette tesirler. Kanın damarlar içindeki mevcut vaziyetinin çoğalması neticeyi alana gelen bu vaziyet tıbbi olarak çok büyük tehlike taşır. Umursamama edildiğinde böbrek hastalıklarının yanında şahsı felç edebilir hatta öldürebilir.

Yüksek tansiyona iyi gelen bir hayli nebatsal çözüm vardır. Hekiminize danışarak kullanabileceğiniz bu nebatlar nedir? Haberimizin detaylarında…

Öncelikle sıhhatli beslenmeye itina gösterip tuz tüketimini eksilterek temkininizi çoğaldırmış olursunuz.

Sıhhatli kilo bedeline erişin ve kilonuzu koruyun.
Düzenli olarak egzersiz yapın ve sigarayı vazgeçin ve içki tüketimini en aza indirmeye çalışın. Konutunuzda kesinlikle bir tansiyon aleti bulundurun ve kesintisiz hakimiyet edin.

Limon

Limonda bulunan asit, şahsın tansiyonu çıktığında damarlarda çoğalan kanı rahatlatır. Oldukça tesirli bir idrar söktürücü olan limonu tırnak bakımında da kullanabilirsiniz.

Çörekotu

Öğrenilen bir hasarına tesadüfülmeyen çörek otunu hafif hamur işleriniz de kullanabilirsiniz.

Domates

Domateste bulunan “likopen” damar tıkanıklığını önler. Aynı zamanda tansiyonu düşürmeye dayanakçı A, C ve E vitaminleri domateste bolca bulunur.

Kereviz

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren kereviz stresi tazyikini de düşürür. Tansiyon seviyenizi dengelemek için kereviz tüketebilirsiniz.

Sarımsak

Kanımızda ki zehirli maddeleri bedenden atıp safra kesesini ve kalbi güçlendiren sarımsak tansiyonu da düşürür.

Ispanak

Kan yapıcı özellikteki ıspanak karaciğeri, lenf bezlerini ve kan dolaşımını uyarır. Gereksinimini de karşılayan ıspanağı yüksek tansiyon hastaları haftada 2- 3 kere tüketebilir.

Verdiğimiz nebatlar yüksek tansiyona iyi gelmektedir. Fakat kesinlikle hekiminize danışarak kullanın.

Bir cevap yazın