Yumurta Kabuğu Çeperinin Faydaları Sızı, Romatizma, Kireçlenme

Yumurta kabuğu çeperi kireçlenme sızısını eksiltmektedir Çağdaş yaşam şartları büyüdükçe bilim dünyası da birlikteliğinde gelen hastalıklara çözüm bulmak için durmadan çalışıyor.

Bu yazımızda yeni keşfedilen Yumurta Çeperi Kabuğunun olağanüstü bereketleri ile ilgili öğrenmeniz gerekenleri siz bedelli okurlarımızla paylaştık.

Yumurta Kabuğu Çeperi Sızıları Azaltıyor

Bu sene beşincisi tertip edilen Milli Osteoporoz Kurultayı‘nde 500 uzman sızısız yaşam için yapılan çalışmaları masaya yatırdı. Amerika ile Almanya’da yapılan 4 bilimsel çalışma sonucunu İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Azası Prof. Dr. Fatma Nurten Eskiyurt ile Köln Üniversitesi Biokimya- Endokronoloji Uzmanı Hekim Cem Aydoğan belirtti.

Araştırma neticelerine göre yumurta kabuğu çeperindeki değişik proteinlerin sızıyı 7 ve 10 gün arasında % 40 oranında ciddi bir biçimde eksilttiği tespit edildi.

5. Milli Osteoporoz Kurultayı’nde cemiyet arasında kireçlenme tıp dünyasında Osteoatrit olarak adlandırılan hastalık için 500 uzman biraraya toplandı.

Kongrede sızısız bir yaşam için bilim dünyasında yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Azası Profosör Hekim Fatma Nurten Eskiyurt kireçlenmenin bir yaşlılık hastalığı olmadığını belirterek şu biçimde söylemesini sürdürdü; “Eklemlerimiz bedenden daha erken ihtiyarlar. Dünya Sağlık Teşkilatı yaşlılığı 65 yaş üstü olarak tanımlamaktadır.

SIZISIZ YAŞAMIN SIRRI YUMURTA KABUĞU ZARINDA SAKLI

“Kireçlenmeye müteveccih ilaçlar 50-60 yaş üzeri fertlerin kullandığı öteki ilaçlarla etkileşim yapıp, mide ile bağırsakta emilimi eksiltebiliyor. Bu nedenle Nutrasetik adı verilen nebatsal ilaçlara dönüldü. Amerika’da 2009 senesinde tamamlanan sızı ve rehabilitasyona müteveccih bilimsel çalışmada yumurta kabuğu çeperinin eklem eskimelerindeki rehabilitasyon edici tesiri kazara bilinmiş oldu.

En son 2014 senesinde Almanya’da bitirilen dördüncü çalışmada yumurta kabuğu çeperinden elde edilen yardımın bedendeki kireçlenmeyi hem rehabilitasyon ettiği hem de sızıyı giderdiğine tespit etti. Yumurta kabuğu çeperinin içerisindeki değişik moleküllerin sadece kireçlenmedeki sızıyı gidermediği bunun dışında rehabilitasyon edici özelliğinin de olduğu tespit edildi.

Bu bilimsel araştırma ve çalışmalar bizlere sızısız yaşamın olası olabileceğini göstermiş oldu. Hastalığın başlangıcında şahıs eğer yaşam stilini değiştirir, kilo verir, doğru beslenir, spor yapar, eklem yumuşak dokuyu kuvvetlendirirse hastalık ilerlemez olduğu seviyede kalmaktadır.”

Romatizma, Kireçlenme ve Sızılar İçin Yumurtanın Kabuğunun Çeperini Tüketin

Hastalığın Yaradılışını Süratlendiren Etkenler

Kilonun fazla olması, az hareket edilmesi, İlaçların yan tesirlerine dikkat!

Sızıyı tetikleyen nedenler genellikle kıkırdakların yıpranmasıdır. Hastalığın 3. aşamasında ilaç rehabilitasyonu başlıyor. Verilen ilaçlarda gaye sızıyı eksiltmeye yöneliktir.

Hastalığın 4. aşamasında artık operasyon ile rehabilitasyonu uygulanmak gereklilik getiriyor. Verilen ilaçların yan tesirleri olabilmektedir. Bu tesirler mide bağırsaklarda kendini hissettirir.

Bu bakımdan bilim dünyası değişik seçenekler aramaya uğraştı.

Yumurtanın Çeperinin Faydası

Amerika’da yapılan bir çalışmada kazara yumurta kabuğu çeperinin kıkırdaktaki sancıya ve tutukluğa çok iyi geldiği keşfedilmiş oldu. Amerika ve Almanya’da başta olmak suretiyle toplam dört bilimsel çalışma yapıldıktan sonra yumurta kabuğu çeperindeki değişik proteinlerin sızıyı 7 ve 10 gün arasında % 40 oranında eksilttiği saptandı.”

Yumurta Kabuğu Çeperinin Kullanma Usulü, Kabuğunun Çeperi Nasıl Ceddilir?

1 – Sızısız bir hayat geçirmek istiyorsanız veya mevcut sızılarınızdan kurtulmak istiyorsanız günlük olarak veya ihtimaliniz olduğu biçimiyle başka bir deyişle her yumurta pişirdiğinizde yumurtanın kabuğunda yapışan çeperi atmayınız, kabuktan atayarak olduğu gibi yiyebilirsiniz.

2 – Yumurtanın Kabuğunun Çeperini elde edebilmek için öncelikle yumurtayı rafada haşlamanız ve sertleşmesini sağlamanız gerekiyor. Daha sonra kabuğun çeperi muhtemelen yumurtanın yüzeyinde kalacaktır. Bu çeperi basit bir biçimde atayarak olduğu gibi harcayabilirsiniz. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. Bu biçimde sızılarınızı %40 oranına kadar azaltacaktır.

3 – Ölçü olarak her şeyin aşırısının hasar olduğunu belirtmek isteriz. Balanslı, kumpaslı ve hakimiyetli bir biçimde tüketimini yapabilirsiniz.

Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın