Yumurtaları buzdolabı kapağına sakın koymayın! Zira…

Yumurtayı buzdolabının kapağındaki ayrılmaya koymanın negatif neticeleri olabileceği ortaya çıktı.

Siz de marketlerden ya da bakkaldan satın aldığınız yumurtayı kolisinden çıkarıp buzdolabı kapağına koyanlardan mısınız? Şayet öyleyse size kötü bir haberimiz var çünkü İngiliz ev ve hayat mecmuası Good Housekeeping’in harcayıcı editörü Epilepsi Benwell, bu alışkanlığın kötü neticeleri olabileceğini belirtti.

Yumurtanın sıhhatli ve uzun ömürlü olması için buzdolabı kapağındaki ayrılmaya konulmaması gerektiğini söyleyen Benwell, “Buzdolabı kapağı bu teknolojik aygıtın en sıcak parçası. Ayrıca ısı metamorfozlarının da en çok yaşandığı nokta orası” dedi.

Yumurtaların en iyi saklanma usulünün buzdolabının orta ayrılmasında yer alması gerektiğini söyleyen Benwell, “Yumurtalar en iyi kolilerinden çıkarılmadan buzdolabının ortasında statik bir sıcaklıkla saklanmalıdır” ifadesini kullandı.

İngiliz Yumurta Bilgi Hizmeti’ne referans gösteren Daily Mail gazetesinin haberinde, yumurtaların -20 santigrat derecede saklanması gerektiği mevzusunda ihtar yapıldı ve yumurtanın kokuları basitçe emebileceği için ağır kokulu besinlerin yakınına yerleştirilmemesi gerektiği vurgulandı.

Bir cevap yazın