Surat Kıllarını Acı Sürüklemeden 5 Natürel Tasvirle Yok Et

Surat kılları fazla uzadığında hepimizi rahatsız eder ve bir an evvel kuaföre ya da suratımızı alabilecek bir tanıdığımıza koşarız.

Özellikle hamile bayanların hormon balansları değiştiğinde bedenlerindeki kıllanma %10 oranında çoğalış göstermektedir.

Kıllanma meseleyi yaşayan hanımlar genellikle kimyevi mahsullere yöneliyor ve çoğu zaman bu çözüm hüsran ile sonuçlanıyor. Zira çoğu mahsul genellikle kızarıklık ya da başka rahatsızlıklara yol açabiliyor.

Biz bugün yan tesirlerden uzak tamamen natürel teklifler ile karşınıza geldik. Şayet bu noktaya kadar yazımızı okuduysanız lütfen hiç sürat kesmeyin zira azıcıktan bilecekleriniz hiçbir sitede yer almıyor.

Ama şunu da baştan söyleyelim tekliflerimizden netice almanız için bir kere uygulayıp vazgeçmemenizi öneriyoruz. Uyguladıkça ne kadar tesirli usuller olduğunu zati göreceksiniz. İşte o zaman bu mevzunun altına gelip yorum yapmayı unutmayın. :

Gelelim tariflere…

Surat Kıllarına Natürel 5 Çözüm

1. Nohut unu ve Limon

limon

Nohut unu ve limonun sentezi ile harikulade neticeler elde edebilirsiniz. Bu, cildi sıyırır, yalnızca surat kılı değil, aynı zamanda ölü cilt hücrelerini de alır.

Bu teknik Hindistan’da suratlarca yıldır kullanılmaktadır ve hala istenmeyen surat kılları ve kirleriyle gayrette en yaygın kullanılan usullerden biridir.

Bu usul hindistanda hala en çok kullanılan surat kılı alma usullerinden biridir. Cildi sıyırdığı için hem kılları hemde ölü cilt katmanını pakler, böylece kirlerinde arınıldığına tanık olabilirsiniz.

nohut tozu

Malzemeler

 • 5 yemek kaşığı nohut unu 50 gr
 • Yarım limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı natürel yoğurt 7 gr

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri kremayı karıştırdığınız miksere koyun ve hoşça karıştırın. İşte bu kadar mahsulümüz hazır. İstediğiniz bölgeye uygulayın ve maksimum yarım saat bekletin.

Karışım kuruduğunda bir nemli bir bez veya peçete dayanağı ile sertçe silin. Silerken nemli bir şey olsun ama tamen ıslak olmamasına dikkat edin.

Bu uygulamayı gündüz kullanmıyoruz zira limon güneş gördüğünde cildinizde değişik neticeler doğurabilir. O sebeple akşamları ve haftada en fazla 3 kez olmak üzere uygulamalısınız.

2. Darı unu ve Yumurta

Bu karışımla yapışık bir maske yaparak istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Malzemelerimiz yumuşak olduğundan maske sonrası cildinizde güzel bir his bırakacaktır.

Malzemeler

 • 1 yumurta
 • 5 yemek kaşığı darı unu 50 g

Hazırlanışı

Malzemeleri bir kaba koyun ve çırpın, hamur olana kadar karıştırın ve daha sonra tüylenmeden davacı olduğunuz bölgelere sürün. Kuruduktan sonra daireler yaparak maskeyi cildinizden sökün eliniz nemli olursa daha sıhhatli olacaktır, akabinde suratınızı ılık suyla yıkayın.

Bu tasviri haftada 2 kere uygulamanız kafi.

3. Papaya ve Zerdeçal

Papaya’nın saç köklerini zayıflatmak gibi bir özelliği vardır. Fazla gür saçlı olanların kullandığı da söylenmektedir ancak tüylenmeden davacı olmadığını bölgelerde kullanırken netlikle mübalağa etmemelisiniz. Çünkü aşırısı sizi hoşnut etmeyecek neticeler çıkarabilir.

Ancak tüylenmeden davacı olduğunu bir bölge için uygulamanızda hiçbir mani yok.

Zerdeçal ise ölü hücrelerin yine canlanmasını sağlayacaktır.

Malzemeler

 • 1 papaya dilimi
 • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu 5 g

Hazırlanışı

Papaya dilimini püre haline getirin ve daha sonra zerdeçal tozu ile karıştırın. Bu macunu dairesel bir masajla uygulayın ve kuruması için 20 dakika kadar çalışmasına izin verin. Sonra ılık suyla durulayın ve cildi kurutun. Bu rehabilitasyonu haftada iki ila üç kere tekrarlayın.

Papaya dilimini püre yapıyoruz sonra zerdeçal tozumuzu papaya dilimi ile karıştırıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra macun haline gelecektir. Suratımıza dairesel masaj yaparak yedirelim.  20 dakika içinde kurur, daha sonra ılık suyla durulayın ve bunu haftada 2 veya 3 kere yapın.

4. Zerdeçal ve Süt

Cildinize soluk aldıracak bu usul süt ve zerdeçal karışımından elde ediliyor. Maskemiz rahatsız edici tüyleri derinlemesine söktüğünden soluk almayan hücrelerin gevşemesini sağlıyor. Uzun süreli kullanımlarda tüy yaradılışını yavaşlattığı gözlenmiştir.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu 5 g
 • 2 yemek kaşığı süt 20 ml

Hazırlanışı

Zerdeçal ve sütü bir maske olana kadar karıştırın ve istenen bölgeye uygulayın. Takribî 30 dakikalık bir beklemeden sonra tüyleri çıkarmak için yumuşak bir dairesel masaj yapın ve ılık suyla durulayın. Bu maskeyi iki günde bir tekrarlayabilirsiniz.

5. Kahve ve Soda

kahve ve soda

Kahve ve soda maskesini yalnızca suratınızda değil, bedeninizin bir hayli bölgesinde uygulayabilirsiniz çünkü çok tesirlidir. Koltuk altı, sırt ve başka bölgeler gibi.

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı çekilmiş kahve 20 gr
 • 1 çay kaşığı soda 5 g
 • Su gerektiği kadar

Hazırlanışı

Malzemelerimizi bir kaba alıyoruz ve üzerine yeteri kadar su ilave ediyoruz ki bu su oranını gözünüzle kestirmelisiniz ne çok ne fazla.

Maske kıvamına geldiğinde istediğiniz bölgeye sürün ve kısa vakit içinde kuruyacaktır çok bekletmeyin. Kuruduktan sonra bölgeyi yıkayın ve bu usulü iyi bir netice elde etmek için haftada 3 kez uygulayın.

Tariflerimizi sınayıp yorum alanına düşüncelerinize vazgeçerseniz çok neşeleniriz, hepsini okuyor olacağız ve sualleriniz için yanıt vermekten asla çekinmiyoruz. :

Burası sizin gelip oturduğunuz cafeniz, biz ise elinizdeki bir mecmua veya online gazeteyiz. Bilge Cafe’de gönlünüzce gezinin ve sizin için hazırladığımız suratlarca verimli içeriğe göz atın. Bir başkada yazıda verimli olabilmek dileğiyle.

Sevgiyle ve hoşçakalın.

Bir cevap yazın