Surat Biçimimizi Bozduğunu Çoğumuz Öğrenmiyoruz Ama Bal Gibi Yiyiyoruz

Suratınızda iltihaplı sivilcelerin ve siyah noktaların ortaya çıkması, suratınızda şişlikler alana gelmesi her zaman çölyak hastası olduğunuz anlamına gelmez. Ancak harcadığınız bir ekip gıdalar cildinizi ve suratınızı değiştirebilir. İşte surat biçiminizi ve cildinizi değiştiren o gıdalar…

Beslenmemizde alışkanlık haline getirdiğimiz ve aralıksız harcadığımız bazı gıdalar surat biçimimizde ve cildimiz üzerinde negatif tesirlere neden olabilir.

Cildiniz üzerinde siyah noktalar ve sivilceler alana geliyorsa, kilonuz basmakalıp olmasına karşın suratınız gereğinden fazla şişiyorsa bu vaziyet beslenmenizde yaptığınız bir ekip yanlışlardan kaynaklanıyor olabilir. Peki suratımızı negatif doğrultuda etkileyen bu yiyecekler nelerdir? İşte surat biçiminizi değiştiren o besinler…

Süt

Süt kemik gelişimi açısından ehemmiyetli bir meşrubattır. Büyüme çağında olanlara bol bol harcanması önerilirken yetiştinlerde günde 1 bardak olarak sınırlandırılmaktadır.

Sütün içerisinde yer alan laktoz çok fazla harcandığında ciltte siyah nokta ve sivilceye neden olabilir.
Bazı gidişatlarda ise nezaretinde şişlikler ve yüzde bitkinlik ifadesine neden olabilmektedir.

Gluten kapsayan gıdalar

Fazla ölçüde gluten harcayan bireylerde iltihaplı sivilce, siyah nokta ve kirler alana gelebilmektedir. Başka bir ifadeyle belirtmek gerekirse gluten surat biçiminizi değiştirebilir.

Bu işaretleri fark ederseniz, bedeninizin gluteni benimsemediğinin bir bulgu olabileceğini bilmelisiniz.
Gluten altta vermiş olduğumuz besinlerde bulunur,

  • – Buğday
  • – Çavdar
  • – Yulaf
  • – Arpa

Şeker

Şekerin hasarlı olduğunu artık hepimiz öğreniyoruz. Olması gerekenden daha fazla şeker yiyen insanlar için de çok tipik bir surat mevzubahisidir. Bu, suratın üst kısmında derin buruşukluklar, gözlerin altında torbalar, ince ve soluk cilt ve iltihaplı sivilce ile karakterizedir.

Eğer hoş bir cilde ve surat hatlarına sahip olmak istiyorsak ilk olarak şekeri vazgeçmeniz gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın