Yüzdeki Beyaz Kirleri Natürel Yoldan Giderme

Bedendeki beyaz kirler hasarsız keratin birikmesidir. Genellikle burun, yanaklar ve göz etraflarında oluşan bu kirler oluştuktan sonra yok olmazlar. Özellikle bebeklerde oluşan bu kirler yüksek kolesterolün bir sonucudur.

Bazı vak’alarda, bu kirlerin güneşe uzun müddet maruz kalma veya estetik operasyon sonrasında oluştuğu da gözlemlenmiştir. İnsanlar, çevresindekilerden değişik göründükleri için öz güvenlerini yitiriyor ve natürel olarak bu kirlerden kurtulmak istiyor. Pahalı operasyonlar geçirerek bu kirlerden kurtulmak yerine size natürel yoldan bu kirlerden kurtulmanın yollarını açıklayacağız.

Buhar Banyosu

İlk usulümüz bir tencerede su kaynatıp suratımıza buğunun iyice işlemesini sağlamak. Her gün su kaynatıp suratınızı üzerine yakalayıp kafanızı da bir havluyla örterek birkaç gün uygulamaya devam edin. Zamanla kirler kaybolacaktır.

Yulaf ile Ovun

Bir avuç yulafı öğütün ve azıcık suyla karıştırın. Suratınızı hazırladığınız bu karışımla ovun. Zamanla kirlerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Domates Suyu

Domatesi ortadan ikiye kesin ve suratınıza iyice yedirin ardından, suratınızı ılık suyla yıkayın. Haftada iki defa uygulayın ve neticeyi göreceksiniz. Domatesin asidik yapısı kirleri ortadan kaldıracaktır.

Bal

Nektar ile suratınızı ovarak beyaz kirlerden kurtulabilirsiniz. Deviremeden evvel 20 – 25 dakika suratınızda kalmasına izin verin.

Limon ve Şeker

Yarım limonu sıkın ve şeker ile karıştırın. Ardından bu natürel peeling karışımı ile suratınızı ovun. Her gün yineleyin ancak suratınızı ıslatmayı önemsememe etmeyin. Kısa müddet içinde beyaz kirler kaybolacaktır.

Hint yağı

Bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı hint yağını karıştırarak 25 dakika suratınızda kalmasına izin verin. Ardından soğuk suyla durulayın.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağıyla suratınızı pamuk takviyesiyle silin ve yatın. Sabah suratınızı hoşça yıkayın. Birkaç tekerrürden sonra neticeleri göreceksiniz.

Yukarıda verdiğimiz hiçbir usulün rastgele bir yan tesiri yoktur. Deneyin ve neticeleri gözlerinizle görün!

Bir cevap yazın