Yüzdeki kahverengi kirlerin kesin rehabilitasyonu için nebatsal natürel maske

Tüm ciltte özellikle surat bölgesindeki kahve renkli kirlerin yaradılışın başlıca sebepleri; Hormon el bozukluklar, pigmentasyonun çoğalması, güneş ışınlarına fazla maruz kalma, yaşlılık ve genetik servet diyebiliriz.

Kahverengi kirler güneş ışınlarına maruz kalmış orta yaş ve üzeri bireylerde daha çok görülmektedir. Yaz ayalarında cildinizi hasarlı güneş ışınlarından gözetmek kahverengi kirlerin yaradılışı yasaklamanın yollarından biridir. Yüzde oluşan kahverengi kirler; hamilelikte yaşanan hormonla menopoz, cilt alerjisi, noksan şahsi sıhhat bilgisi, dalgalanmalar, genetik nedenler, stres ve bunalım gibi bir hayli etmen tetikleyebilir.

Basit bir kaç usul ile kahverengi kirlerden yüzde surat kurtulmak olası dersem sizleri aldatmış olurum. Yalnız mevzumuzun devamında bulacağınız kahverengi kirler için natürel maskeler ve iyi gelen nebatsal teklifler sayesinde yüzdeki kahverengi kirlerin görünümünü azaltabilirsiniz.

Cilt kirleri hakkında çok bilgi kapsayan bir mevzu hazırladık. Güneş kirlerinden tutun çil kirlerine kadar bir çok cilt problemine çözüm üreten mevzumuzu kesinlikle ziyaret etmelisin.

KAHVERENGİ KİRLER İÇİN MASKELER:

Malzemeler;

2 adet ufak soğan, yarım çay kadehi elma sirkesi

Hazırlanışı;

Maskenin yapılışında kullanacağımız ana madde soğan suyudur. Soğanı atayıp rendeledikten sonra suyunu ayırıp başka bir kaba alın. Soğan suyun içerisine yarım çay kadehi kadar elma sirkesi ilave edip karıştırın. Hazırladığınız karışımı kahverengi kir olan bölgelere sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Haftada bir kere olmak üzere bu maskeyi uygulamaya devam ediniz.

Evet, kokusu perişan değil mi? Vereceği neticeyi düşünerek kötü kokusunu unutabilirsiniz. Soğan gözleri yaşartan, yakan bir sebze olduğunu unutmayın ve gözde oluşan acıya direnmeye çalışın. Göz bölgesine dikkat ederek karışımı sürün aksi takdirde gözlerinizi oldukça yakacaktır.

Kahve Rengi Kirler için Maske 2;

Malzemeler;

1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kabartma tozu

Hazırlanışı;

Kabartma tozunu ve yoğurdu karıştırıp kir olan bölgeye sürün. Bu durumda takribî 30 dakika kadar suratınızda maskenin kurumasına izin verin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Bu maske haftada iki defa olarak kullanılabilir.

Kahve Rengi Kirler için Maske 3;

Malzemeler;

1 yumurta kabuğu, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı vazelin

Hazırlanışı;

Yumurtayı haşlayıp atayıp kabuğunu iyice ezin. Kabuğu ezip ayırdıktan sonra vazelin ve karbonat ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı kirli bölgeye ovarak sürün. Takribî 15 dakika bu biçimde bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maske içinde teklifimiz haftada bir kere kullanmanızdır.

Bir cevap yazın