Suratlarca senelik bir rehabilitasyon usulü

En yaygın enfeksiyon çeşitlerinden biri olan ve rehabilitasyonu basit olmasına karşın kesintisiz yineleyen cilt hastalığı ayak mantarının rehabilitasyonunda kınanın olağanüstü bir bereketi bulunuyor.

Ayak mantarına karşı natürel usul “kına”

Mantarlar ayak altlarında kepeklenme, kızarma ve müesseseye gibi bulguları görülen bir ten hastalığıdır. Bunun haricinde kaşıntı, kızarma, su toplama, atanma ve yarılma gibi görüntü negatif görünümler oluşabilir. Ayrıca, aynı kundurayı giymek, uzun müddet çorap kullanmak ve çok nemli yerlerde bulunmak ayak mantarına yol açan etkenlerdendir.

Uzmanlar ayak mantarından kına yakarak kurtulmanın olası olduğunu açıkladı.

Uzmanlar “Rehabilitasyonu basit ancak çok inatçı ve mukavemetli bir hastalık olduğu için basit basit geçmiyor ve netlikle kendiliğindene kaybolmaz. Mantardan korunmak için ayağın pak, serin ve kuru yakalanması gerektiğini vurgulayarak, “Pamuklu, yün ya da bu stil emici maddelerden yapılmış çorap giyilmelidir.

Kınanın Cilt İçin Çok Faydalı

Kullandığınız kremlerin ya da ilaçlarla beraber size kınayı şiddetle öneriyorum. Zira kına hem cilde yararlıdır hem de yanık, kızarık ve atanmış bölgelerde oldukça iyileştirici tesiri vardır.

Kına dolama öbür bir ismiyle tırnak dibi irini sızılarını gevşeterek iyileşmesine dayanakçı olur. Egzama ve uyuz hastalıklarına karşı önerilir. Ayrıca ayak terlemesini önleyerek ayak ve tırnaklardaki mantarının artmasını önler, ayak kokusunu da azaltır.

Ayak Mantarı İçin Toz Kına Nasıl Kullanılır?

1.Uygulama Usuli: Bildiğimiz toz kınayı 1 litre suya 5 tatlı kaşığı ilave ederek 20 dakika fokur fokur kaynatın. Ilıyınca mantarlı bölgeleri yıkayın. Böylece o bölgedeki inatçı mantar iyileşme sürecine girer.

Bu uygulamaya en az 1 ay devam edin ve olası olduğu kadar ayağınız pak hava alsın. Kına kullanımı neticeyi ayak mantarını 1 ay içerisinde yenebilirsiniz.

2.Uygulama Usuli: 4 tatlı kaşığı toz kına yarım su kadehi su ile içerisine bir tutam tuz ve bir kaç damla lavanta ruhu damlatılarak yoğrulur. Ayağa sürülerek pamuklu çorap giyilir ve bu biçimde 2 saat bekletildikten sonra durulanır.

Bir cevap yazın