Suratına Karbonat Sürdükten Sonra Olanlara İnanamadı

Belki kulağa olağanüstü gelebilir ama mutfakta kullandığınız bir çok malzemeyi kendinize bakım yapmak için kullanmak muhtemel. Karbonatın içinde suratınızdaki teni yenileyen, arınan, gözeten ve besleyen özellikler vardır. Karbonat surat senelerdir bir çok hastalığı rehabilitasyon etmekte kullanılıyor. Ama özellikle saçlar, dişler ve cilt için çok faydalı.

Karbonat natürel bir maske misyonu gördüğü için ciltteki tahrişleri gidermekte bir numaradır. Alüminyum ve paraben kapsamayan bir deodorant olarak da çok rahat kullanılabilir. Ama en ehemmiyetlisi cildiniz için yapabileceklerine inanamayacaksınız.

Daha da hoşu, kendi cilt tipinize ve gereksiniminize göre konut üretimi bir surat maskesi hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken alttaki adımları doğru izlemek.

Maske nasıl hazırlanır?

Yapımız çok basit ve pratik.

1,5 yemek kaşığı karbonatı 1 yemek kaşığı soğuk su ile karıştırın ve kıvamlı, yoğun bir karışım elde edin. Bu karışımı suratınıza sürün ve 5-10 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile suratınızı durulayın ve bir havluya kibarca kurulayın.

Eğer cildiniz kuruysa, maskeyi suratınızda azıcık daha kısa bir müddet tutun zira karbonat suratınızdaki yağı çıkarıyor.

Ama cildiniz yağlıysa maskeyi daha uzun müddet suratınızda bekletebilirsiniz. Ardında da bir ıslatıcı sürebilirsiniz.

Karbonat maskesinin faydaları

Karbonat siyah noktaları yok etmede çok etkilidir.

Siyah nokta yaradılışına neden olan enfeksiyonu önler, cildi hafifleterek siyah noktaların dışarı çıkmasını kolaylaştırır.

Natürel antibiyotik misyonu görerek iltihaplı sivilce ve sivilce yaradılışına neden olan bir çok mantar mikrobunu yok eder.

Aynı zamanda sivilce izlerini de ortadan kaldırır ve iyileşme sürecini süratlendirir. İltihaplı Sivilce problelerinde hekim hakimiyetinde kullanılabilir

Bu maske antiseptik ve irin önleyici misyonu görür. Gözenekler için çok iyidir.

Gözenekleri açar, irini yok eder ve cildinizin çok daha hoş görünmesini sağlar.

Gözeneklerin tıkanması maniler.

Bir cevap yazın